В Донецькій ОДА повідомляють про підтримку Порошенка міським головою Бахмута

23 Січня 2019

Олексій Рева

22 січня на сайті Донецької обласної державної адміністрації з’явився матеріал, в якому йдеться про рішення Бахмутського міського голови Олексія Реви голосувати за Петра Порошенка під час виборів 31 березня 2019 року.

У матеріалі йдеться: «Я прийняв рішення та буду голосувати за діючого Президента України – Петра Олексійовича Порошенка […] Децентралізація дозволила Бахмуту отримати достатньо коштів для реалізації інфраструктурних проектів. Минулого року ми реалізували проектів на 560 мільйонів гривень. Без підтримки Президента зі програми ніколи б не були реалізовані», – заявив міський голова Олексій Рева.Олексій Рева

 

Свої наміри підтримати чинного керівника країни міський голова Олексій Рева озвучив під час прес-конференції, яка пройшла у Бахмуті в рамках святкування Дня Соборності України.

«Подібні публікації можуть носити ознаки адміністративного тиску та опосередковано впливати на мешканців громади щодо визначення в перспективі з власним вибором кандидата у Президенти.  – заявила координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування участь у передвиборній агітації забороняється.

В той же час звертаємо увагу, що вірогідно, міський голова Олексій Рева, розказуючи про залучені до Бахмуту кошти, веде мову саме про кошти Державного фонду регіонального розвитку, які спрямовуються на виконання інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку (у тому числі проектів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад).

«Гроші, які виділяються з відповідного фонду – це бюджетні кошти. Розподіл коштів ДФРР затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Тобто Президент України безпосереднього відношення до розподілу подібних ресурсів не має», – додала Анастасія Прокопенко.

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095 766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com