Донецька адміністрація не надала ОПОРІ висновків щодо можливості проведення виборів на Донеччині, які направляла до ЦВК

23 Січня 2019

центральна виборча комісія

ДонОДА не надала ОПОРІ інформацію щодо можливості проведення виборів Президента України в регіоні. Такий висновок адміністрація мала направити до Центральної виборчої комісії до 15 січня.

Станом на 22 січня Донецька обласна державна адміністрація не надала у відповідь на інформаційний запит Громадянської мережі ОПОРА інформацію щодо можливості організації підготовки та проведення виборів Президента України 31 березня 2019 року.

У відповіді на інформаційний запит йдеться, що адміністрація направила до Центральної виборчої комісії цю інформацію, проте самої інформації ДонОДА на запит не надала.

«На виконання постанови Центральної виборчої комісії (далі – ЦВК) №251 Донецькою облдержадміністрацією 15.01.2019 року було направлено пропозиції щодо можливості проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року у виборчих округах, межі яких належать до територій, підконтрольних українській владі.

На підставі вищезазначених пропозицій Донецької облдержадміністрації ЦВК буде прийнято Постанову про проведення виборів Президента України на запропонованих територіях. Після прийняття постанову буде оприлюднено на офіційному сайті ЦВК», – йдеться у відповіді ДонОДА.запитвідповідь

 

«Додатково інформуємо, що розпорядником інформації стосовно проведення виборів Президента України 31 березня 2019 року у виборчих округах, межі яких належать до територій, підконтрольних українській владі, є ЦВК», – також зазначено у листі.

 

«Ми направляємо до адміністрації ще один інформаційний запит, задля того, аби ознайомитись із підготовленими рекомендаціями. Сподіваємось, цього разу ми отримаємо максимально повну відповідь», – акцентувала координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Водночас, як повідомляє сайт «Novosti.dn.ua», під час поїздки до Бахмуту голова Донецької обласної державної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць зазначив, що «на підконтрольній владі території області вибори відбудуться на всіх виборчих дільницях».Куць

 

Нагадаємо, Донецька ОДА просила ЦВК відтермінувати до 15 січня виконання вимог постанови щодо можливості організації підготовки та проведення виборів Президента.

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА. 

За коментарями звертайтесь:

Анастасія Прокопенко, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095 766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com