У Краматорську зіпсовано білборд народного депутата Олега Недави

20 Січня 2019

білборд Олега Невади

19 січня, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували у Краматорську пошкоджений невідомою червоною речовиною білборд  із зображенням народного депутата Олега Недави від партії «Наш Край».

Пошкоджений борд із зображенням Олега Недави знаходиться у районі Старого Міста у Краматорську, неподалік від міського палацу культури ім. Леоніда Бикова. Олег Недава є чинним народним депутатом, який входить до складу фракції «БПП «Солідарність». Він був обраний в мажоритарному виборчому окрузі №53, що на Донеччині.білборд Олега Невади

«Враховуючи той факт, що більшість білбордів Олега Недави йдуть із вказівкою політичної партії «Наш край», припускаємо, що у такій спосіб народний обранець робить промоцію цій політичній силі. Він не є кандидатом у Президенти України, та не оголошував, що збирається висувати свою кандидатуру. Проте, ймовірно, під час чергових парламентських виборів, Олег Недава може балотуватись до Верховної Ради»підкреслила координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко. 

«Якщо політики зображені на бордах не є суб’єктами виборчого процесу у якості зареєстрованих кандидатів на пост Президента, зазначені діяння не можна кваліфікувати за ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України як перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу, що поєднані з пошкодженням майна. У цих випадках власники пошкоджених рекламних конструкцій можуть звернутися до поліції з метою виявлення та притягнення до відповідальності правопорушників та в подальшому в судовому порядку стягнути з винних осіб завдані майну збитки», – роз’яснив радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк.

Нагадаємо, це вже третій випадок пошкодження зовнішньої реклами протягом грудня 2018 року-січня 2019 року. Так, 20 грудня 2018 року спостерігачі ОПОРИ виявили зіпсований білборд із зображенням, на той момент, потенційного кандидата у Президенти України Анатолія Гриценка. А  15 січня 2019 року спостерігачі виявили пошкоджений білборд потенційного кандидата у Президенти та чинного Президента України Петра Порошенка. Всі ці борди знаходяться у Краматорську у різних географічних локаціях.

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА. 

 

За коментарями звертайтесь:

Анастасія Прокопенко, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail: nastiona87@gmail.com