Демократія в умовах ВЦА

16 Лютого 2022

На адміністративній мапі України, військово-цивільні адміністрації можна відшукати виключно в межах Донецької та Луганської областей. Для мешканців та мешканок інших територіальних громад залишається не зрозумілим підхід, який передбачає відсутність різних демократичних процесів включення людей до прийняття рішень та управління. Проте, в умовах збройного конфлікту необхідність участі в управлінні громадою силових структур видається логічною. 

Громадська організація «Точка доступу», яка працює як Хаб громадянського суспільства на сході України, пропонує обговорити ключові та вкрай болючі аспекти, які впливають на стратегічний розвиток населених пунктів, де за відсутності можливості обирати депутатський корпус та голів територіальних громад, необхідність використання інструментів локальної демократії зростає в рази, бо люди позбавлені інших можливостей впливати на поточні процеси управління.

Захід відбудеться 22 лютого о 15 годині на платформі zoom. Для участі у заході необхідно зареєструватися за посиланням https://forms.gle/X9JRP2e7TEAuMhdS7 до 20 лютого

Питання до обговорення:

  • як можна поєднати статус ВЦА і відповідний локальний контекст із цінностями та доцільністю демократизації громад?
  • Чи існують юридичні підстави до зменшення різноманіття інструментів участі в тих  громадах, де діють ВЦА, або подальшого запровадження нових інструментів?
  • Чому низка громад, запровадивши бюджети участі, не поспішають використовувати інші форми консультування та комунікації із людьми?
  • Як можна поєднати діяльність ВЦА із процесом демократизації та розвитку територіальних громад?