Активна молодь – майбутнє Нижньдуванської громади

15 Травня 2020

Активна молодь

Ключовим завданням для команд-учасниць проєкту «Через громадську участь до участі в управлінні громадою», який реалізується громадською організацією «Точка доступу», є створення проєкту для адвокатування та впровадження на рівні органів місцевого самоврядування в ОТГ. Тож, яку проблему потрібно вирішити? ☝️Тема молоді та організації дозвілля є наразі важливою і актуальною для Нижньодуванської ОТГ Сватівського району Луганської області. Саме тому у учасників команди – представників громадськості та органів місцевого самоврядування, після проведення локального аналізу виникла ідея розробки молодіжної програми. В умовах карантину учасники стикнулися зі складнощами проведення інформаційної кампанії. Але робота триває, тому було прийняте рішення перейти до підготовки документу, що після зняття карантинних обмежень буде представлений широкому загалу для обговорень та коректування.

?Забезпечення ефективної молодіжної політики в умовах децентралізації має базуватися на належному кадровому, фінансовому забезпеченні, розвитку молодіжної інфраструктури та залученні молоді до процесу розроблення й ухвалення рішень, контролю за їх виконанням. Впродовж проведення локального аналізу із застосуванням методів мапування та анкетування, у громаді було виявлено наступні проблеми:
?У селищі багато молоді, але місця для спілкування немає, будинок культури знаходиться в аварійному стані.
?Молодь для проведення дозвілля збирається в покинутих будівлях, в необлаштованих для відпочинку місцях, що несе загрозу їх життю та здоров’ю, сприяє скоєнню асоціальних вчинків.

?На території громади налічується 5 закладів культури – клуби, бібліотеки, будинки культури, функціонує дитячо-юнацька спортивна школа. Незважаючи на досить велику кількість закладів залучення жителів громади до занять спортом, участі у гуртках художньої самодіяльності знаходиться на низькому рівні. Це пов’язано зі слабким матеріально-технічним забезпеченням закладів, відсутністю комфортних умов для занять спортом та мистецтвами.

?Жителі Нижньодуванської ОТГ мають обмежені можливості у сфері культури, спорту та дозвілля і відпочинку. Розроблення молодіжної програми зумовлене необхідністю формування комплексного підходу в громаді для забезпечення сприятливих умов розвитку сфери культури, спорту та дозвілля в Нижньодуванській селищній ОТГ.

В результаті впровадження багатокомпонентної молодіжної програми у Нижньодуванській ОТГ очікуються наступні позитивні результати:
✅Створення належних умов для збереження і подальшого розвитку культурно – мистецької сфери громади, збереження та охорони культурної спадщини.
✅Забезпечення фінансування нових мистецьких проєктів, організації культурно-мистецьких заходів та свят, а також фінансування участі кращих колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців в обласних, Всеукраїнських культурно-мистецьких заходах, фестивалях, конкурсах, оглядах.
✅Створення умов для забезпечення прав громадян на доступ до інформації та культурних цінностей шляхом фінансування формування документних ресурсів централізованої бібліотечної системи.
✅Запровадження доступних, якісних та різноманітних форм оздоровчих, рекреаційних та спортивних послуг для різних груп населення.
✅Підвищення рівня охоплення громадян, насамперед дітей та молоді, всіма видами фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, покращення стану спортивних об’єктів громади, удосконалення системи підготовки спортсменів.
✅Реалізація програми молодіжної політики сприятиме згуртованості молоді, покращенню умов для життя і дозвілля різних вікових категорій молоді у громаді, стане початком потужного розвитку та формування позитивного іміджу Нижньодуванської громади.

На поточному етапі проєкту долучився експерт команди організаторів аналітик Roman Kyslenko, який надав кілька порад щодо структуризації документу:
☝️Документ повинен мати термінувальний вимір з чітко вказаними строками запровадження та виконання.
☝️У документі важливо чітко висловити мету молодіжної програми. Необхідно спиратись при розробці документу на статисчтичні дані, показники, отримані впродовж локального аналізу.

☝️Один із пунктів документу передбачає спрямованість програми, детальний опис проблеми, яку вирішує впровадження проєктів в рамках програми, а також очікувані результати від її реалізації.

☝️У документі важливо чітко визначити бюджет на реалізацію заходів програми та джерела фінансування.
☝️Одним із основних пунктів документу передбачається визначення відповідальних осіб, які залучені до участі у запровадженні молодіжної програми.

Усі важливі аспекти програмі молодіжної політики спрямовані на удосконалення системи фінансування цієї сфери, культурного розвитку молоді, забезпечення умов молодіжної участі та молодіжного громадського контролю в громаді. Якщо у вас є бажання та ідеї щодо розробки молодіжної програми у Нижньодуванській ОТГ, не зволікайте, скоріше долучайтесь.?

Проєкт «Через громадську участь до участі в управлінні громадою» реалізується в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.