Розвиваємо Покровськ разом: долучайся до активістів “ВелоТАК”

15 Травня 2020

ВелоТак

#КарантинНеПривід зупинятися, навіть у складних умовах важливо спрямувати спільні зусилля на досягнення результату. В рамках проекту «Через громадську участь до участі в управлінні громадою», який реалізується громадською організацією «Точка доступу», продовжується робота над втіленням планів адвокаційних кампаній ?

Незважаючи на карантин та обмеження, введені задля збереження здоров’я мешканців, команда з міста Покровськ продовжує роботу над адвокаційним проєктом «Безпечна веловесна». Метою є згуртуванність розрізненої велоспільноти міста для подальшої активної участі велосипедистів в адвокаційній кампанії «Велоконцепції міста» та створення безпечних умов для пересування вулицями міста, шляхов розробки велоінфраструктури.. У чому є глобальність ідеї та яку користь нестиме її реалізація для мешканців Покровська? ☝️

У Покровську одним із способів пересування є їзда на велосипеді. Досить велика кількість людей використовує цей вид транспорту для різних цілей – прогулянок на свіжому повітрі, спортивних занять або ж як спосіб дістатися до потрібного місця (роботи, магазину тощо). ?‍♀️ Але у місті спостерігається недостатня згуртованість велосипедистів. Через розрізненість за віком та метою велокористування, відмінність каналів отримання інформації, наразі неможливо зібрати достатню кількість вмотивованих активістів для підтримки ініціатив з освітніх та адвокаційних кампаній щодо безпеки дорожнього руху.

Проєкт «Безпечна веловесна» направлений на соціальну згуртованість велосипедистів міста, створення освітніх та дозвіллєвих масових заходів, які мають на меті знайомство, інформування, об’єднання однодумців. ?

Основними завданнями є:
Інформування громади;
Знайомство та налагодження контактів серед велосипедистів;
Навчання з безпечної їзди;
Проведення заходів;
Залучення громади до участі у велопараді.

Інформаційна кампанія буде направлена на залучення як найбільшою кількістю громадян до проєкту, а також актуалізація потреби затвердження органами місцевого самоврядування єдиної «Велоконцепції міста».

Яку користь несе проєкт? ?
Цільовою аудиторією, яка отримує користь від реалізації проекту, є велосипедисти, пішоходи, водії автівок, батьки і діти, молодь, працюючі та пенсіонери, жінки та чоловіки, люди, що мають інвалідність. До того ж, створення велоінфраструктури та популяризація велоспорту сприятиме формуванню іміджу Європейського міста Покровськ в Україні, підвищення комфорту життя в громаді, покращенню оточуючого середовища та підвищення рівня безпеки на дорогах міста.

☝️Є декілька важливих тез, які стали ідейним базисом для створення проєкту з розробки розвиненої велоінфраструктури та велодоріжок у Покровську:
✅Велосипед – це транспорт, який не забруднює оточуюче середовище, він не створює шкідливих вихлопів та шуму.
✅Велосипед є корисним для здоров’я та робить місто безпечнішим.
✅Велосипед не є джерелом підвищеної небезпеки в порівнянні з автомобілем, а також не причиняє такої шкоди життю та здоров’ю.
✅Велоінфраструктура робить місто зручним для життя мешканців та перебування гостей міста.
✅Велодоріжки потрібні великій кількості велосипедистів міста, які зараз змушені пересуватися дорогами і ризикувати власним життям та здоров’ям. Тому їх створення є необхідною безпечною альтернативою міському транспорту та автомобілям.

По закінченні карантину, в рамках проєкту планується проведення освітніх та дозвіллєвих заходів для мешканців міста:
Акція «Велосипедом на роботу»;
Велопарад безпеки.

?Тож, якщо ви хочете допомогти зробити Покровськ безпечним для велосипедного руху,долучайтесь до команди ГО “ВелоТАК”. Зробити це можна у фейсбуці (https://www.facebook.com/groups/251781779104646/) або надіславши листа координаторам на пошту frolova_nm@ukr.net ?

Проєкт «Через громадську участь до участі в управлінні громадою» реалізується в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.