Здорова нація – сильна Україна

17 Жовтня 2021

З маленьких кроків починається великий шлях! І на цьому шляху для втілення ініціатив, що сприяють розбудові міста, цілої громади та покращенню комфорту мешканців, не стане перешкодою навіть розташування на «лінії зіткнення».

Знайомтеся — невеличке містечко Красногорівка Мар‘їнської міської громади Покровського району, що на Донеччині, у якому нині триває облаштування центрального осередку дозвілля мешканців – парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка.

Партнерство. У Красногорівці є парк культури та відпочинку імені Т.Г. Шевченка. З початком збройного конфлікту на сході України головне місце дозвілля містян стало занедбаним. Але зараз парком вже можна пишатися, бо втілення ініціатив дозволило перетворити його в осередок цікавого дозвілля на свіжому повітрі для жителів різних вікових категорій. Першою ініціативою, яка дала поштовх розвитку парку у Красногорівці, стало облаштування спортивного майданчика з сучасними тренажерами для занять спортом на свіжому повітрі. Нині всі мешканці та мешканки можуть займатися спортом, вдосконалювати фізичне виховання дітей та молоді, організовувати якісне дозвілля з однолітками та батьками, що сприяє посиленню соціальною згуртованості. Уроки і висновки

Участь громадськості у розвитку міста завжди безцінна. Саме у спільній роботі втілюються проєкти, що покращують життя громади. Завдяки реалізації грантових програм, активній участі містян, представників ВЦА та фінансової підтримки канадського мецената Стіва Кауфмана громадська організація «Наше Відродження – Донбас Україна» підхопила ініціативу розвитку парку, завдяки чому на його території з‘явилася сучасна зона відпочинку «Дивосвіт», де для всіх відвідувачів, окрім спортивного майданчику з безпечним покриттям, є зона відпочинку із затишними альтанками, є ігрові тенісні столи, а також дитячий майданчик. Кілька місяців жителі містечка брали участь у суботниках, разом прибирали парк та встановлювали закуплене обладнання. Активна молодь міста організувала екологічну акцію «Мураха – фест», аби прибрати сміття та розчистити зону відпочинку. Така ініціативність та завзятість у Красногорівці є чудовим прикладом згуртованості та єдності у розбудові міста.

Ефект для громади. Розвиток парку культури у Красногорівці поєднує в собі три найважливіші складові: соціальну, екологічну та інфраструктурну. Створення рекреаційної зони вирішило проблему відсутності необхідної інфраструктури для відпочинку та дозвілля красногорівців, дозволило зберегти у парку зелену зону та сприяло тому, що місцеві жителі згуртувалися та власноруч привели до ладу парк. Саме такі прояви соціальної взаємодії, єдності та згуртованості є умовою для того, аби громадяни брали активну участь у житті свого міста. Красногорівці зберегли територію парку та зробили її зручнішою, сучасною, а головне – затишною для активного відпочинку та занять спортом на свіжому повітрі.

Матеріал підготований у межах проєкту «Підсилення потенціалу ОГС у здійсненні аналізу, моніторингу та оцінки громадських ініціатив та поширення кращих практик», що реалізується ГО «Точка доступу» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.