Культурне дозвілля – згуртоване населення

17 Жовтня 2021

Чи може успішний приклад одного села з населенням 85 осіб стати мотивуючим поштовхом для розвитку всієї громади?

Знайомтеся – це село Петрівка, Лозно-Олександрівська громада на Луганщині. Саме тут реалізація одного проєкту стимулює на масштабніші зміни та розвиток, сприяє згуртованості та покращює життя всієї громади.

Партнерство. Ідея проєкту, що мав успішну реалізацію і став мотивуючим прикладом для подальших ініціатив, полягала у купівлі сучасного музичного обладнання для сільського клубу у селі Петрівка Лозно-Олександрівської громади. Нині у Петрівському сільському клубі є одне з найкращого і найпотужнішого обладнання з усієї території громади. Петрівський СК став не просто закладом, а справжнім осередком культурного життя, цікавого та змістовного дозвілля мешканців різних вікових категорій, репетиційною базою учасників художньої самодіяльності Лозно-Олександрівського СБК, втіливши у собі ту мету і очікувані результати, до яких прагнула вся команда, що брала участь у написанні та реалізації цього мініпроєкту.

Уроки і висновки. Помилково вважати, що для втілення проєкту потрібні великі міста, багато людей і масштабність у кожному прояві. Не слід також чекати, що хтось зробить це за нас! Головне – це бажання, ідея, ініціативність та готовність до наполегливої командної роботи. Чудовий приклад, коли реалізація невеликого, але такого важливого для малочисельного села Петрівка мініпроєкту, відкрила нові перспективи для всієї громади, посприявши соціальній згуртованості людей. Клубні установи, зокрема, будинки культури та сільські клуби є головними осередками, навколо яких вирує цікаве культурне життя у сільській місцевості. Сьогодні на базі будинку культури у Петрівці функціонують різноманітні гуртки, клуби за інтересами й аматорські об’єднання для різновікових груп населення. Завдяки реалізації ініціативи у партнерстві з представниками ОМС та містянами клуб із сучасним музичним обладнанням є майданчиком для проведення яскравих свят, цікавого дозвілля та творчого розвитку не тільки жителів села Петрівка, а й загалом для Лозно-Олександрівської громади. Надалі матеріально-технічне забезпечення та апаратуру сільського клубу планується вдосконалювати та розширювати додатковим сучасним музичним обладнанням, музичними інструментами, оргтехнікою, збільшуючи їх кількість та створюючи сприятливі умови для дозвілля жителів.

Ефект для громади. Справжня трансформація відбувається у Лозно-Олександрівської громаді, молодь активно долучається до розбудови, генерує ідеї та втілює їх у життя. Секрет успіху – вмотивованість, ініціативність та небайдужість місцевих жителів, а також активна підтримка з боку місцевої влади. Перший проєкт, що мав успішну реалізацію торік, став мотивуючим прикладом для подальшого розвитку громади. Протягом року у плідному партнерстві з активістами, представниками місцевого самоврядування та місцевими жителями було успішно реалізовано вже п’ять проєктів та ініціатив, що істотно підвищили рівень комфорту та безпеки, а головне – сприяли згуртованості громади. Ефект змін, який вже відчувають містяни, – кращий мотиватор, наразі у розробці ще 10 проєктів, які плануються до втілення протягом року.

Матеріал підготований у межах проєкту «Підсилення потенціалу ОГС у здійсненні аналізу, моніторингу та оцінки громадських ініціатив та поширення кращих практик», що реалізується ГО «Точка доступу» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.