Успішні громади – пройшла перша низка тренінгів

14 Травня 2017

Успішні локальні громади

Нещодавно для громадських діячів з Житомирської, Хмельницької, Запорізької, Донецької та Луганської областей стартувала програма “Успішні локальні громади”. Відповідний проект реалізовують Фонд «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), Громадська організація «Наше Поділля» (Вінниця) та Громадська організація «Точка доступу» (Краматорськ).

Програма передбачає тренінговий компонент, реалізацію спільних завдань командами з різних територіальних громад, а також можливість отримати фінансування в рамках конкурсу мінігрантів. Вже пройшла перша низка тренінгів.

За словами тренера, громадського діяча Тараса Прокопа, особливий акцент під час першого модулю освітніх заходів робився саме на методиках проведення аналізу. “Будь-яку роботу треба починати саме з цього. В основі кожного проекту чи програми мають бути результати локального аналізу, що відображають реальні потреби людей, громади – певен Тарас – Та, на жаль, до цього поки не призвичаїлись ні представники влади, ні активісти. Тому під час тренінгу ми і сфокусували роботу групи на доступних та ефективних методах аналізу. Ці знання мають наблизити роботу і громадських організацій, і органів влади ближче до потреб людей. Аби у подальшому не виникало такої ситуації, що організація починає втілювати той проект, який не потрібен мешканцям”.

Друга частина навчання стосувалась питання децентралізації, зокрема: які виклики стоять перед громадами, що необхідно врахувати представникам неурядових організацій аби їхня робота видавалась корисною новоутвореним громадам. “В подальшому ми будемо працювати над методами залучення громадян до діяльності НУО, бо з цим є реальні складнощі, аби кількість активу громадських об’єднань та залучених до реалізації соціальних проектів зростала”, – підсумував Т.Прокоп.