Учнівська самоврядність у Краматорських школах

2 Грудня 2017

«Active Unit»

З 1 листопада 2017 у Краматорську розпочалась реалізація ініціативи з підвищення спроможності учнівського самоврядування. Ідея відповідної ініціативи належить  команді психологів ГО «Відкрита асоціація психологів-практиків «Трансформація» та реалізовується за підтримки ГО «Точка доступу».

На базі шкільного самоврядування двох Краматорських шкіл – ЗОШ № 4 та ЗОШ № 9  – створені дієві майданчики під загальною назвою  «Active Unit» для зростання майбутнього активного свідомого громадянина та сприяння самоорганізації молоді.

Перша стадія проекту – проведення тренінгів для учасників шкільного самоврядування та активних учнів 8-11 класів, які спрямовані на набуття навичок критичного мислення, створення власних проектів та їх представленню і реалізації, покращенню комунікативних здібностей, покращення виконання функцій самоврядування у школі.

13 листопада відбувся перший тренінг у школі №9, на ньому були присутні учні 9-10 класів, ведучі Борозенцева Тетяна та Юлія Ромашко. Під час тренінгу учасники знайомилися, виконували завдання у групах, аби краще зрозуміти та розповісти про те, чим допомагає учнівське самоврядування роботі шкіл.

Приємно відзначити активність та готовність дітей співпрацювати у командах, адже не всі діти близько знайомі між собою. Відчувалась доброзичливість, бажання спілкуватися, націленість на спільний результат. Під час тренінгу учні висловлювали свої думки щодо командної роботи, зокрема: «Я прагну до свободи вираження думок та дій», «Мені сподобалось, як легко ми працювали у команді, я майже не знала до сьогодні учнів з іншого класу», та ін., що виказували радість від спільної праці та залучення кожного до вирішення спільних завдань.

Проект реалізується за рахунок коштів, отриманих в рамках «Проекту підтримки громадських ініціатив »  в рамках Проекту «Громадський пояс Донбасу», який реалізовується разом з Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» у партнерстві з громадською організацією «Товариство Лева» та громадською організацією «Центр громадської адвокатури» та фінансується Європейським Союзом при адмініструванні ГО «Точки доступу».