Спостерігачі ОПОРИ повідомляють про агітацію у громадському транспорті Торецька

8 Липня 2019

агітація_Торецьк

2 липня у декількох автобусах громадського користування спостерігач виявив плакати агітаційного змісту кандидата в народні депутати у одномандатному виборчому окрузі №52. Друковані матеріали агітації були розміщені на склі автобусів, які здійснюють рейси до селища Новгородське.

За повідомленням спостерігача ОПОРИ, 2 липня на автовокзалі у місті Торецьк він зафіксував на фото 4 автобуси, які здійснюють рейси у селище Новгородське. На склі автобусів були розміщені друковані агітаційні матеріали. Ці друковані матеріали містили зображення та ім’я кандидата Миколи Ленка, який балотується шляхом самовисунення у 52 виборчому окрузі та є чинним головою селища Новгородське.

Цей факт містить ознаки порушення заборони на розміщення агітаційних матеріалів у громадському транспорті, передбаченою частиною 9 статті 74 Законом України «Про вибори народних депутатів України», тому спостерігач ОПОРИ звернувся з заявою у поліцію.

«Хочу звернути увагу, що заборона на розміщення носіїв політичної реклами поширюється на весь транспорт громадського користування, в тому числі й на таксі. Крім того, частина 9 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» встановлює також заборону на розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування.

За порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях статтею 212-14 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність» – роз’яснює Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області.

 

За коментарями звертайтеся:
Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області.
тел.: 095766 52 77

e-mail: nastiona87@gmail.com

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.