Донеччина: невідомі особи не пустили спостерігача ОПОРИ на зустріч із кандидатом Юрієм Бойко

8 Липня 2019

опора_вибори

4 липня о 15:00 у місті Дружківка у приміщенні комунальної власності БК «Етюд» відбулась зустріч з кандидатом в народні депутати України Юрієм Бойко. Спостерігач Громадянської мережі ОПОРА намагалась потрапити до будівлі, проте, невідомі хлопці спортивної зовнішності перекрили  вхід та не пропустили спостерігача, деякі з них були вдягнені у футболки з написом «Муніципальна варта». Після того, як чоловіки відмовились представитись та пояснити причину недопуску на зустріч з кандидатом у депутати спостерігач ОПОРИ викликав поліцію.

{“preview_thumbnail”:”/sites/default/files/styles/video_embed_wysiwyg_preview/public/video_thumbnails/k6dY4H9RylE.jpg?itok=6Odw3AeY”,”video_url”:”https://youtu.be/k6dY4H9RylE”,”settings”:{“responsive”:1,”width”:”854″,”height”:”480″,”autoplay”:1},”settings_summary”:[“Embedded Video (Адаптивне, autoplaying).”]}

 

Наряд поліції, прибувши на місце події, опитав присутніх та зареєструвавши повідомлення про порушення залишив місце проведення заходу. Проте, спостерігача так і не пропустили до приміщення, де відбувалась зустріч.

Як стало відомо спостерігачу ОПОРИ, на зустрічі кандидата в депутати Юрієм Бойко була присутня заступник Дружківського міського Голови – Слесаренко Наталя Євгенівна – заступник міського голови з питань виконавчих органів ради. Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 74 Закон України «Про вибори народних депутатів України» участь у передвиборній агітації забороняється у робочий час посадовим і службовим особам органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів і судів, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом у депутати.

«Недопуск спостерігачів чи інших виборців на зустрічі з кандидатами у депутати демонструє закритість виборчої кампанії, що є ознакою порушення базового принципу відкритості та публічності виборчого процесу. На жаль, враховуючи чинне законодавство, права спостерігачів щодо відвідування публічних політичних заходів порівняно з журналістами обмежені. Закликаємо всіх кандидатів та партій дотримуватися демократичних засад виборчого процесу та бути публічними» – зазначає Анастасія Прокопенко – координаторка  спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій  області.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області.
тел.: 095766 52 77

e-mail: nastiona87@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.