Що гірша дорога, то більше пилюки в очі

8 Червня 2022

Фейки і пропаганда… Сильна зброя, проти якої можна самостійно навчитись «нарощувати» міцну броню здорового глузду. Такій зброї треба вміти протистояти, изобар вчитись негативного впливу, особливо сьогодні. Тож, не ракетами 🚀 та артою єдиною ПЕРЕМАГАЄМО ВОРОГА😉

Інформаційний фронт не менш важливий! Вміючи розпізнавати та знешкоджуючи ворожу пропаганду, ми наближаємо перемогу 💙💛

Як навчитись вправно, експертно та ефективно чинити опір фейкам? Передивіться мегаважливий ефір, а ми для вас підготували низку корисних порад від спікера Сергія Штурхецького – громадського діяча і практика, який знається на питанні інформаційної безпеки:

🎯 Знай. Фейки живучі, це притаманно людській природі. Фейки будують на основі правдивих фактів, але ця правда викривлена – застаріла або неповна інформація, а також на основі вигаданих чи змішаних фактів. Тож, вмикайте уважність, шукайте неспівпадіння, логічні неточності та помилки.
🎯 Розумій. Основні фейки, які досі переважають
у риториці російських пропагандистів:
🙃 Україною керують із заходу
🙃 росія не чинить військові злочини
🙃 Світ ігнорує військові злочини ЗСУ
🙃 Українські біженці масово чинять злочини
🙃 Санкції проти РФ знищують Європу
🙃 У світі панує русофобія

Погодьтеся, ця інформація, яку ворог «вливає у вуха» – м‘ко кажучі, ФЕЙКОВА!

🎯 Аналізуй. Слідкуйте за емоціями, перевіряйте інформацію, відключайте емоції і включайте критичне мислення. Для отримання інформації використовуйте надійні і авторитетні джерела.

Стосовно соціальних мереж: НЕ ЗАЛІПАЙТЕ😉 Іноді рекомендується влаштовувати невеличкий карантин, бо інформації зараз насправді багато. Якщо якась новина зачепила, і з‘явилось гостре бажання поширити, трошки почекайте! Інформація повинна бути перевіреною та надійною.

Приділіть годину часу ⏰, подивіться ефір, де «по поличках», на реальних прикладах, експертно та вичерпно для вас справжній урок здорового сприйняття інформації, формування «антитіл» до пропаганди та лайфхаки протидії фейкам!

🔰Заходи проходять в рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Точка доступу» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу».