Результати проведення локального аналізу в громадах: Нижньоодуванська ОТГ

4 Березня 2020

Нижня Дуванка

Нагадуємо, що наразі громадська організація «Точка доступу» продовжує публікацію серії статей, в яких будуть висвітлені результати локального аналізу в розрізі команд-учасниць проекту “Через громадську участь до участі в управлінні громадою”. Наступний матеріал – звіт про проведення локального аналізу для виявлення проблем та наявних питань, що турбують мешканців у Нижньодуванській селищній ОТГ, Сватівського району Луганської області.

Застосування методів локального аналізу у Нижньодуванській ОТГ 

Задля виявлення потреб та проблем громади, активісти комади Нижньоодуванської селищної ОТГ застосовували два методи – анкетування та мапування. Основне питання, яке було поставлене мешканцям громади – «Створення облаштованого місця для зустрічей та спілкування молоді 12+». Очікування учасниківкоманди Нижньоодуванської селищної ОТГ від опитування складається з наступних аспектів:

Чи потрібен облаштований простір для безпечного дозвілля молоді? 

Де його створити (на якій території селища)? 

Як його уявляють молодь та представники старшого покоління?

Чи готові жителі селища докласти власних зусиль для створення такого місця?

Активістка громади, член майбутньої громадської організації “Освітянська Єдність”, секретар Нижньоодуванського ЗЗСО 1-3 ступенів Косенко Марина розповіла, чому саме такі питання були обрані для проведення локального аналізу: “У селищі багато молоді, але місця для їх спілкування немає. Будинок культури знаходиться в аварійному стані. Для проведення дозвілля молодь збирається у покинутих будівлях, в необлаштованих для відпочинку місцях, що несе загрозу їх життю та здоров’ю, сприяє скоєнню асоціальних вчинків. Облаштування простору для безпечного дозвілля,  дасть можливість молоді перебувати на свіжому повітрі, спілкуватися, займатися улюбленими хобі (скейт, ролики). Наявність облаштованого місця дозволить проводити свята, виставки, тренінги, семінари, зустрічі, обговорення стосовно різних питань, що цікавлять жителів громади.” – зазначила пані Марина.

Для проведення аналізу методами анкетування та мапування було обрано цільову аудиторію мешканців, яка активісти поділили на дві окремі категорії:

1.      Молодь, учні 7-11 класів. В результаті було залучено до аналізу 69 учнів віком від 12 до 18 років.

2.      Представники влади, пересічні жителі громади. В результаті було залучено до аналізу 53 учасники віком від 18 до 75 років.

Проведення локального аналізу в Нижньодуванській ОТГ проходило у два етапи. На першому етапі, якій відбувався в період з 17 по 21 лютого, було проведене анкетування. Всім учасникам аналізу було запропоновано взяти участь у опитуванні, в процесі якого респонденти мали відповісти на 6 поставлених запитань стосовно потреби в наявності облаштованого простору для безпечного дозвілля молоді, місця його розташування, важливих складових такого простору, готовності взяти участь в процесі його облаштування. Всього в анкетуванн прийняли участь 122 учасники. На другому етапі аналізу – мапування, який проводився з 24 по 27 лютого, ініціативні групи створили 7 окремих мап з відображенням власного бачення облаштування простору для безпечного дозвілля молоді. За результатами другого етапу було створено узагальнену мапу, де були враховані всі окремі пропозиції учасників анкетування та мапування.

Приємне враження у активістів залишив той факт, що мешканці активно приймали участь на всіх етапах анализу. Представниця майбутньої громадської організації “Освітянська Єдність” зазначила: “Проводилася командна робота, громадяни селища активно долучилися під час обох етапів – під час анкетування членами ініціативної групи – в якості респондентів; в процесі  мапування – в якості членів ініціативних груп, що створювали мапи.” – прокоментувала пані Марина Косенко.

Результати аналізу

Інформація про проведення та результати локального аналізу  була висвітлена на сайті Нижньодуванської селищної ради.

Публічна презентація результатів проведеного локального аналізу пройшла на зборах активу громади, перед яким виступили представники ініціативної групи. Активісти проінформували всіх присутніх про результати проведеного анкетування та продемонстрували узагальнену мапу. Зі слів учасників команди проекту “Через громадську участь до участі в управлінні громадою”, локальний аналіз вважається успішно проведеним.  В результаті плідної командної роботи було досягнуто наступних результатів:

1.    Проблема відсутності облаштованого простору для безпечного дозвілля молоді, яка завжди була доволі гострою, отримала розголос та була винесена на обговорення громади. Це дало дало змогу зосередити на ній увагу громадськості та намітити шляхи її вирішення. 

2.    Зібрано пропозиції різних вікових груп населення стосовно облаштування такого простору з його місцем розташування та функціоналом. 

3.    Окремий результат полягає в тому, що жителі громади виказали готовність взяти участь в облаштуванні простору.

Команда громадської організації “Точка доступу” дякує команді Нижньоодуванської селищної ОТГ за активність та бажає успіхів в реалізації проекту.

Проект «Через громадську участь до участі в управлінні громадою» реалізується в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.