На Донеччині ОПОРА зафіксувала зовнішню рекламу без вихідних даних: відзначились троє кандидатів у Президенти України

29 Січня 2019

Ляшко

28 січня  ОПОРА виявила у Краматорську та Костянтинівці зовнішню рекламу трьох зареєстрованих кандидатів на посаду Президента України без вихідних даних.  Зовнішня реклама Олега Ляшка, Андрія Садового та Олександра Вілкула не містить інформації, передбаченої Законом України «Про вибори Президента України». Це може свідчити про ознаки порушення чинного законодавства. Спостерігачі повідомили про ці факти поліцію.

Так, у Краматорську на вулиці Гампера, неподалік від Сада Бернацького, розміщено білборд Олега Ляшка без вихідних даних. На цьому носії зовнішньої реклами не зазначені відомості про наклад, друкарню, відповідального за друк та не вказаний замовник.Ляшко

Водночас, по всьому Краматорську з’явилась реклама Андрія Садового. Також без вихідних даних. Географія подібних неналежно оформлених банерів доволі різноманітна: перехрестя вул. Василя Стуса та вул. Двірцевої, вул. Василя Стуса (біля ЦУМа), вул. Ярослава Мудрого (навпроти ТЦ «Прогресс»), вул. Паркова (біля ТЦ «АВРОРА») тощо. Спостерігач викликав поліцію та склав заяву щодо порушення.Садовий

У Костянтинівці подібна ситуація із білбордами Олександра Вілкула. Борди без вихідних даних  із рекламою кандидата у Президенти України Олександра Вілкула знаходяться за адресою вул. Ємельянова 12 та по проспекту Ломоносова (поблизу палацу культури).Вілкул

Спостерігач ОПОРИ побував сьогодні на щотижневому брифінгу поліції та заявив про відповідний факт. Також спостерігач склав заяву про ймовірне порушення законодавства.

«Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів», – акцентувала координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Відповідно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією.

Нагадаємо, що всі із вище перелічених політиків – зареєстровані Центральною виборчою комісією як кандидати на посаду Президента, якого українці обиратимуть 31 березня 2019 року. 

Раніше, спостерігачі ОПОРИ на Донеччині інформували про білборд Анатолія Гриценка без вихідних даних, виявлений у Краматорську.

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА. 

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com