6 заяв щодо порушення виборчого законодавства подали спостерігачі ОПОРИ на Донеччині протягом січня до поліції

30 Січня 2019

поліція

Білборди та інші носії зовнішньої реклами без вихідних даних Андрія Садового, Олега Ляшка, Юлії Тимошенко, Олександра Вілкула та Анатолія Гриценка, як кандидатів на посаду Президента України,  були зафіксовані спостерігачами ОПОРИ у Донецькій області протягом січня. Щодо цих інцидентів спостерігачі ОПОРИ подали 6 заяв до поліції.

«Станом на 30 січня 2019 року ми подали 6 заяв до поліції про порушення виборчого законодавства щодо розміщення білбордів та інших носіїв зовнішньої реклами без вихідних даних зареєстрованих кандидатів. Представники поліції склали 6 протоколів за цими зверненнями.– розповіла координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

У коментарі ОПОРІ начальник сектору превенції Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області Денис Філіппов підтвердив, що всі вище перелічені звернення громадян зареєстровані у журналах обліку органів Національної поліції. «На сьогодні ми проводимо перевірку, але це займе певний час. Бо нам необхідно встановити власника білборда та замовника цієї агітації, співставити договори щодо розміщення відповідної інформації. Тільки після цього нами буде прийняте рішення відносно цих фактів згідно з чинним законодавством», – розповів Денис Філіппов.

Нагадаємо, відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Раніше, ОПОРА повідомляла про випадки звернення спостерігачів на Донеччині до поліції з приводу виявлення зовнішньої реклами без вихідних даних. Зокрема, на Донеччині ОПОРА зафіксувала зовнішню рекламу без вихідних даних: відзначились троє кандидатів у Президенти України та на Донеччині зафіксовано білборд Анатолія Гриценка без вихідних даних – ОПОРА звернулася до поліції

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com