Краматорськ знаходиться у десятці кращих обласних центрів щодо прозорості місцевої влади

2 Травня 2018

Кисленко

Про це, під час прес-конференції в Краматорську, розповів аналітик громадської організації “Точка доступу” Роман Кисленко.

Краматорська міська рада вперше брала участь у вимірі індексу публічності місцевого самоврядування, зайнявши дев’яте місце серед 24 обласних центрів України. Відповідні результати дослідження за 2017 рік представила громадська організація “Точка Доступу”.

-“Загальний індекс публічності формувався з показників публічності міського голови, виконавчих органів та депутатського корпусу, кожен з яких вимірювався у 100 відсотках. Індекс публічності міського голови Краматорська становить 63%, що дозволило йому зайняти дванадцяту позицію в загальному рейтингу публічності міських голів. За показником публічності виконавчих органів Краматорська міська рада отримав 62% і дванадцяте місце в загальному рейтингу виконкомів. Кращим показником публічності, помітно виділяється в порівнянні з іншими суб’єктами владних повноважень – результат депутатів Краматорської міської ради, який становить 76%, що відповідає третьому місцю в загально національному рейтингу депутатів міських рад “, – повідомив Роман Кисленко, аналітик громадської організації “Точка Доступу”.

Серед позитивних факторів аналітики відмітили наявність інформації та звітів депутатів, звітів про виконання міських цільових програм, широкий перелік інструментів забезпечення участі громадськості у місцевому самоврядуванні та своєчасне оприлюднення нормативно-правових актів на сайті міської ради.

Проте є і негативні моменти: відсутність на сайті Краматорської міської ради актуальних, на час проведення моніторингу, декларацій посадових осіб або посилань на них, відсутність сайту Центру надання адміністративних послуг, відсутність системи управління якістю (ISO). Незважаючи на високі показники публічності депутатів Краматорської міської ради, наявні і слабкі сторони. Зокрема, це відсутність на сайті декларацій про майновий стан, доходи депутатів та календарний план звітності депутатів міськради.

За результатами моніторингу Індексу публічності Краматорської міської ради Громадянська мережа ОПОРА виробила ряд рекомендацій, які повинні поліпшити відповідний показник в наступному році. “Індекс публічності дозволяє всебічно оцінити рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципалітетів.