Аналітик Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» Iuliia Kaplanрозказала про це під час заходу у Краматорську
«Насправді їх дуже багато. Всі ми знаємо про електронне декларування доходів державних чиновників. Це – результат роботи відкритого уряду. Всі ми знаємо про систему електронних публічних закупівель Prozoro. Це – так само реалізація в рамках цієї програми. Відкриті дані архівів комуністичного режиму – це так само досягнення. Можливість подання електронних петицій, електронний доступ до адміністративних послуг. Єдиний портал використання бюджетних коштів, державне фінансування політичних партій, запровадження стандартів прозорості видобувних галузей . Ці результати, які вже досягнуті на сьогодні»
Що стосується Донецької області, мешканців нашого регіону можуть зацікавити ці сервіси: «Створення інтерактивної карти забруднених територій мінами та іншими небезпечними предметами. Йдеться про те, що на території Донецької та Луганської областей (на підконтрольній частині) приблизно 7000 км2 це забруднена територія вибухонебезпечними предметами. Від цього страждає 1,5 млн населення – це ті люди, які так чи інакше мешкають поблизу цієї території. За попередніми оцінками щодо окупованої території, там 15000 км2 та 3,8 млн населення, які потрапляють під таку загрозу, під небезпеку. Тому цей пріоритет спрямований на те, щоби створити детальні інтерактивні карти, у якій буде інформація про рівень забруднення, які саме вибухонебезпечні предмети, карта ґрунтів, карта медичних закладів, які знаходяться поблизу (у разі ризиків), також плани по розмінуванню і плани по використанню очищених територій у майбутньому, що там може бути (сільське господарство, підприємництво), для чого потім можуть використовуватись ці території», – підкреслила Юлія Каплан.
«Вам всім відомо, в Україні наразі реалізовується програма Нова українська школа, яка буде тривати до 2029 року. Одним з пріоритетів – перехід на електронне навчання – планується розробити до 2020 року онлайн-ресурс на якому будуть електронні носії, підручники для середньої школи, тобто всі необхідні матеріали для навчання. Це буде абсолютно безкоштовно, доступно для всіх, хто цього потребує», – акцентувала під час заходу аналітик.
«Партнерство відкритий уряд – це ініціатива яка дає потужний поштовх для нашого розвитку, для розвитку наших громад і той досвід, який ми отримали реалізовуючи наш регіональний проект показав, що дійсно, на місцях все дуже багато чого зроблено. Звичайно я закликаю всіх, що це реально, це можливо і зробити життя власної громади кращим за умови, перш за все, бажання. Бажаю вам успіхів в цьому», – фіналізувала Юлія Каплан