Донеччина: поліція зареєструвала понад 60 повідомлень про порушення виборчого законодавства

20 Лютого 2019

вибори

З моменту офіційного старту виборчої кампанії до 14 лютого Національна поліція в Донецькій області зафіксувала більше 60 повідомлень про правопорушення виборчого законодавства.

З загальної кількості звернень 37 стосувались порушення передвиборної агітації, 11 – повідомлення про підкуп виборців. Крім того співробітники правоохоронних органів зареєстрували 2 кримінальних провадження та 5 – адміністративних справ, пов’язаних з виборчим процесом, які вже скеровані до суду.

 «Близько 30 повідомлень про порушення виборчого процесу були фейковими, мета яких -дестабілізація ситуації у нашому регіоні. Зокрема, відео-повідомлення про підкуп вчителів на Донеччині – неправдиве та створене на тимчасово окупованій території. В ході розслідування вказаного кримінального провадження поліція опитала понад 500 громадян. Ми провели масштабну роботу», – у коментарі ОПОРІ зазначив начальник ГУНП в Донецькій області генерал поліції третього рангу Микола Семенишин.

Нагадаємо, наприкінці січня у мережі Facebook з’явилося відео з однієї з шкіл Донецької області, на якому вчителів агітували голосувати на майбутніх президентських виборах за чинного президента Петра Порошенка.

Відео на своїй сторінці опублікувала Олена Скидан. На ньому чоловік закликає «правильно і обмірковано» голосувати на виборах. У зворотному випадку, вчителям озвучують ризики «не пройти атестацію». Чоловік на цьому відео також закликає присутніх приходили самим на вибори та приводити знайомих з собою, бо «один благодійний фонд», за його словами, обіцяє заплатити 300 гривень за людину. 

«Закликаємо всіх мешканців Донецької області проявляти свою громадянську позицію та у випадку виявлення правопорушень виборчого законодавстра обов’язково звертатися до представників Національної поліції для того, аби зафіксувати відповідні випадки», – зауважила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Загалом, з моменту старту виборчої кампанії станом на 19 лютого представники ОПОРИ на Донеччині подали 11 заяв до поліції щодо порушення виборчого законодавства. Білборди та інші носії зовнішньої реклами  зареєстрованих кандидатів без вихідних даних,  факти розміщення у будівлях органів місцевого самоврядування агітаційних матеріалів – саме ці факти стали причинами звернень до співробітників правоохоронних органів.  Найчастіше звертались щодо агітації Андрія Садового, Олега Ляшка, Олександра Вілкула, Анатолія Гриценка  та Петра Порошенка.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com