На Донеччині громадськість домоглася заміни заступника голови комісії в окружній виборчій комісії №49

20 Лютого 2019

голосування

Керівник штабу одного з кандидатів у Президенти України відреагував на критичну  публікацію у Фейсбуці громадського діяча Павла Островського щодо заступниці секретаря голови ОВК №49, що на Донеччині.

«Іноді карма приносить несподівані сюрпризи… Вчора ЦВК затвердила склад окружних виборчих комісій і заступником голови ОВК 49 у Дружківці за рекомендацією Наливайченка стала легендарна педагог Ірина Миколаївна Прус. Чим вона відома – можна дізнатись з цього посту і за хештегом #ОпорнаШколаДружківка», – йдеться у публікації Павла Островського від 19 лютого.

Цього ж дня, громадський діяч оновив свій пост у Фейсбуці та написав, що з ним сконтактували представники кандидата і повідомили про те, що вони змінюють відповідного представника в ОВК №49.

«Щодо одного з наших представників в окружних виборчих комісіях громадські активісти висловили зауваження. Сьогодні керівник штабу Руслан Колєсніков прийняв рішення про заміну цієї людини в 49 ОВК в Донецькій області. Ми вдячні людям за пильність! Ми вболіваємо за чесні вибори й переконані, що патріотизм є невід’ємною та найважливішою складовою цього процесу», – такий коментар вийшов 19 лютого на офіційному сайті громадсько-політичного Руху «Справедливість».

«Я назвав цю ініціативу – #ФільтруйПеревертнів, і сподіваюсь, що подібна активність може перетворитись у кампанію громадського впливу на прозорість виборчого процесу по всій країні. На мою думку, зі складу ОВК варто відсіювати кандидатів за такими критеріями: якщо член ОВК причетний до організації злочинного референдуму (актуально для Донеччини, Луганщини, можливо попадуться одіозні представники з Криму); якщо член ОВК причетний до відвертих порушень прав виборців, журналістів, спостерігачів; якщо член ОВК раніше представляв інтереси регіоналів, а зараз представляє одного з кандидатів від проєвропейських сил», – у коментарі ОПОРІ зазначив громадський активіст Павло Островський.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com