Адвокатування програми молодіжного розвитку: ідеї, глобальність, поради експерта.

14 Травня 2020

Адвокатування програми молодіжного розвитку

Адвокація – один із дієвих інструментів впровадження змін у громаді. Результативна командна робота у партнерстві представників громадськості та органів місцевого самоврядування сприяє покращенню життя у громаді, вирішенню актуальних питань і проблем, що турбують мешканців. В рамках проекту «Через громадську участь до участі в управлінні громадою», який реалізується громадською організацією, «Точка доступу», учасники команди майбутньої Мангушської ОТГ перейшли до відповідального етапу – підготовки проєкту документу для адвокатування.

☝️Тематика документу – розробка локальної молодіжної програми. Незважаючи на складнощі, пов’язані з карантинними обмеженнями, активісти та представники органів місцевого самоврядування проводять активну роботу щодо згуртованості молоді у громаді.

?Глобальність ідеї створення молодіжної програми.

Ефективність молодіжної політики в умовах децентралізації значною мірою залежить лише від єдності, скоординованих дій виконавчої влади, місцевого самоврядування та молодіжного представництва. Відбувається формування нового підходу, основна ідея якого – це поступова робота по згуртованості молоді в громаді, створення умов для участі молоді в процесах розвитку, перехід до молодіжної участі. Розробка документу для адвокатування ґрунтується на міжсекторальній взаємодії, враховуючі територіальні особливості молодіжної роботи та конкретні потреби молоді. Для активізації участі молодих людей повинні бути створені певні структури, яким має надаватись підтримка, – це молодіжні ради, банки молодіжних ініціатив, молодіжні центри чи простори.
?Програма молодіжної політики, яку готує команда, передбачає більш активне залучення молоді до ухвалення рішень, процесу формування та реалізації молодіжної політики на рівні майбутньої ОТГ. Молодіжна робота в громаді повинна враховувати інтереси та потреби молоді й, насамперед, формувати не споживацькі настрої в молодіжному середовищі, а активну громадянську позицію молоді із задіянням усіх потенційних ресурсів.

Спираючись на дані, отримані під час проведення локального аналізу, для вирішення поточних проблем та питань молодіжної політики, а також покращення ситуації у сфері фізичної культури і спорту, учасниками команди майбутньої Мангушської ОТГ було вирішено включити до основних аспектів документу наступні важливі тези:
?Створення умов для залучення широких верств населення до систематичних занять фізичною культурою та масовим спортом.
?Впровадження нових форм організації змістовного дозвілля дівчат та хлопців.
?Формування екологічної культури.
?Розвиток неформальної освіти шляхом здійснення заходів, мотивуючих на набуття молоддю знань, навичок, що сприятимуть соціальній та професійній компетенції.
?Створення умов для максимальної реалізації здібностей обдарованих дітей, молоді, в тому числі і молоді з інвалідністю, у дитячо-юнацькому центрі.
?Створення цілісної системи забезпечення сфери фізичної культури і спорту шляхом удосконалення кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково-методичного, медичного, інформаційного забезпечення.

Усі важливі аспекти, які враховуються у програмі молодіжної політики, спрямовані на удосконалення системи фінансування цієї сфери, культурного розвитку молоді, забезпечення умов молодіжної участі та молодіжного громадського контролю в громаді.

Ми звернулися за порадами до аналітика громадської організації «Точка доступу», Roman Kyslenko, отже, ТОП-поради експерта
Він надав кілька дієвих порад щодо планування розробки та структуризації документу, яким буде впроваджуватись в ОТГ програма розвитку молодіжної політики.
Основні складові документу – це паспорт програми та її бюджет. Тож, алгоритм розробки документу включає наступні положення:
✅Чіткі строки. Документ повинен мати термінувальний вимір, тобто, чіткі строки запровадження та виконання.
✅Мета. У документі повинна бути чітко висловлена мета програми.

✅Також важливо спиратись при розробці документу на статичтичні дані, показники локального аналізу.
✅Основні завдання та очікувані результати. Пункт передбачає спрямованість програми, детальний опис проблеми, яку вирішує впровадження проєктів в рамках програми, а також очікувані результати від реалізації програми.
✅Фінансування. У документі важливо чітко визначити бюджет на реалізації заходів програми та джерела фінансування.
✅Координатори. Документом передбачається визначення відповідальних осіб, які приймають участь у запровадженні молодіжної програми.

Наданий експертом докладний опис розробки документу допоможе активістам будь-якої ОТГ у партнерстві з представниками органів місцевого самоврядування роздробити дієву програму молодіжної політики, що стане початком спрямованого розвитку та покращення життя у громаді.

Тож, якщо ви маєте ідеї, бажання чи поклик прийняти участь у розвитку молодіжної програми у майбутній Мангушській ОТГ, не зволікайте, долучайтесь до активностей.

Проєкт «Через громадську участь до участі в управлінні громадою» реалізується в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.