Як перетворити слабкі сторони в спроможні

20 Лютого 2018

Можливості для громадських активістів, представників молодих громадських організацій, що працюють в Донецькій області

Громадська організація «МАРТ» у партнерстві з громадською організацією «Точка Доступу» оголошують набір учасників за проектом «Забезпечення участі у прийнятті рішень на місцевому рівні» серед молодих громадських активістів Званівської ОТГ.

Одним з головних принципів демократії є участь кожного громадянина в управлінні державними справами. Якщо ж говорити про локальний/місцевий рівень, то найпоширенішою формою є представницька демократія. Однак, за умов трансформації принципів управління та врядування, все більш актуальним стає питання прямої участі громадян в житті своєї громади. Тому, необхідним кроком задля досягнення цього є налагодження ефективного діалогу та врахування думки членів територіальної громади в прийнятті важливих рішень. Це дозволить українському громадянському суспільству стати паритетним учасником діалогу з органами місцевої влади.

Прогалинами та проблемними питаннями сьогодні в ОТГ Званiвка є те, що громада не вміє користуватися своїми можливостями – бюджет громади наразі – 15 млн., до цього бюджет села був 2 млн. та все одно використовуємо кошти не надто ефективно. Саме тому проект «Забезпечення участі у прийнятті рішень на місцевому рівні» є актуальним, задля навчання та ефективного використанню своїх ресурсiв.

За допомогою проекту «Забезпечення участі у прийнятті рішень на місцевому рівні» ми хочемо, разом з громадськими активістами та експертами проекту, провести просвітницькі заходи щодо права на участь, короткотермінові тренінги для представників місцевого самоврядування щодо підходу, що базується на правах людини та інструментів залучення місцевої громади до процесу прийняття рішень.

Проект має на меті:

  • Посилити потенціал місцевих громадських активістів, шляхом надання можливостей отримати компетенції та інструменти для ефективних дій на захист суспільних інтересів на місцевому рівні;

  • Включення до “порядку денного” органів місцевого самоврядування принципів прав людини, зокрема питань участі місцевих мешканців у процесі прийняття рішень, особливу увагу приділяючи тим, хто представляє уразливі групи.

Проект буде реалізовуватись у 5-ти регіонах Україні, в період з грудня 2017 року до кінця серпня 2018 року.

Проект «Забезпечення участі у прийнятті рішень на місцевому рівні» запрошує громадських активістів, представників молодих громадських організацій, що працюють в Донецькій області, а також представників місцевого самоврядування задля перетворення слабких сторін в спроможні та дійсно дієві на локальному рівні.

Щоб стати учасником проекту потрібно заповнити аплікаційну форму за посиланням: https://goo.gl/qaUUva не пізніше 16:00 25 лютого 2018 р.

 

Результати набору за конкурсом буде повідомлено не пізніше 27 лютого 2018 року. До проекту будуть запрошені лише 4 відібрані кандидати.

 

Ця інформація була представлена ГО «МАРТ» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цієї інформації є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

 

Контакти:

Карина Барсукова 38-066-53-590-63

Сергій Забара 38-093-67-886-86