Виявляємо та вирішуємо: локальний аналіз у громадах Донеччини та Луганщини

12 Лютого 2021

виявлення потреб

Утілення громадських ініціатив є рушійною силою позитивних змін та сприяє посиленню місцевого громадянського суспільства. Але як знайти саме ту ініціативу, розробити такий план дій, аби зміни були дійсно вагомими та позитивними, істотно покращуючи життя мешканців громади? Для цього є дієвий та результативний інструмент – локальний аналіз, який дозволяє провести дослідження думки та потреб окремої громади.

У межах відкритого конкурсу для НУО та ініціативних груп із Донецької та Луганської областей у межах проєкту «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах», що реалізується спілкою «Громадські ініціативи України» у партнерстві з організацією «Точка доступу» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції, було відібрано 11 ініціатив. Географія відібраних ініціатив представлена громадами Донецької та Луганської областей, — Біловодська, Марківська, Лисичанська, Новгородська, Дружківська, Вугледарська, Покровська, Сіверська та, Сєвєродонецька громади. Головна мета застосування методів локального аналізу в кожній місцевій громаді — дослідження проблем, які наразі існують, а також пошук потенційних можливостей для їх ефективного вирішення.  Кожна ініціатива буде мати персональний менторський супровід за допомогою онлайн-консультацій, які надаватимуть учасникам галузеві експерти від організацій-членів спілки «Громадські ініціативи України». Така синергія, що утворюється у співпраці з досвідченими активістами та ініціативними мешканцями громади дозволяє отримати теоретичні знання, одразу їх застосовувати на практиці, побудувати комунікацію, що сприятиме в майбутньому мережуванню та створенню нових НУО в Україні та за її межами.

Обрані методи локального аналізу

Нові підходи у роботі із громадами, особливо в умовах децентралізації, є вкрай важливими. Аби громади могли ефективно розвиватися, представникам влади та НУО вкрай важливо своєчасно виявляти загальні потреби громадян, очікування та готовність людей до активної співпраці у розбудові громади шляхом застосування будь-якого з методів локального аналізу, або ж цілого комплексу інструментів для підвищення результативності опитування. Після отримання інформації від обраної цільової аудиторії, необхідно її проаналізувати, використовуючи інструменти локального аналізу – SWOT, PESTLE, BCG тощо. Проведення локального дослідження потреб дозволяє не тільки окреслити ту чи іншу проблему, що наразі існує в громаді, а й знайти шляхи її вирішення, залучаючи мешканців громади. З метою дізнатись громадську думку, учасники проєкту, для втілення тієї чи іншої ініціативи, обрали наступні інструменти:

Підсумковим етапом аналізу, після обробки отриманих даних, є презентація результатів, на яку ініціативні групи планують запросити не тільки громадськість, але й представників ОМС. Саме у такій співпраці, як доводить практика успішних громад, найбільш ефективно та швидко можна вирішити питання та нагальні проблеми, що турбують мешканців громади.

Тематика громадських ініціатив

Покращення рівня комфорту та безпеки у найширшому розумінні цих понять — це головне питання, яке турбує громади не тільки в Донецькій та Луганській області, а й в країні в цілому. Учасники проєкту, що планують у майбутньому впроваджувати ініціативи, окреслили наступну проблематику:

Залучення громадян на кожному етапі дослідження, супровід менторів-експертів, які  мають багаторічний досвід у подібній галузі, а також співпраця з представниками органів місцевого самоврядування — це перший крок до успішного вирішення існуючої проблеми, підвищення рівня комфорту та безпеки в громаді.  Слідкуйте за новинами, вже найближчим часом ми розпочнемо знайомити вас із результатами локального аналізу у громадах.

Для довідки

Проєкт «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах» реалізується спілкою «Громадські ініціативи України» у партнерстві з організацією «Точка доступу» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Данії, Швейцарії та Швеції.

 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

 

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

виявлення потреб