Донеччина зайняла 24 сходинку за показником Індексу євроінтеграційного економічного поступу (ІЄЕП). Відповідний індекс залежить від двох груп показників: індикаторів глибини торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС та індикаторів рівня інституційної допомоги, яку обласні державні адміністрації забезпечують для підтримання євроінтеграційного поступу.
«Негативна динаміка ІЄЕП Донецької області у 2016 р. була зумовлена одночасно послабленням торгівельно-економічних зв’язків області з Європейськім Союзом та зменшенням значень показників, що відображають інституційну підтримку європейської економічної інтеграції», – акцентував Роман Кисленко, аналітик, який проводив збір та обробку даних по Донецькій області. За словами аналітика, наш регіон продемонстрував найгірші результати за такими показниками: питома вага експорту послуг до країн ЄС у загальному обсязі експорту послуг з регіону» – зі значенням 3,41%; середньорічний темп зростання імпорту до регіону з країн ЄС (за останні три роки)» – зі значенням 56,37%; індекс внутрішньогалузевої торгівлі з ЄС» – зі значенням 0,09 та частка накопичених прямих інвестицій нерезидентів з ЄС в області у загальному обсязі накопичених інвестицій» – зі значенням 9,24%.
У порівнянні 2014 та 2015 роками Донецька область демонструвала регресивну тенденцію у значеннях Індексу. «Відповідно, у 2014 році наша область посідала 21 сходинку, а у 2015- 20-ту. Така динаміка є невтішною, проте у разі посилення інституційної підтримки з боку обласної Донецької військово-цивільної адміністрації євроінтеграційних процесів в економічній сфері є потенціал посісти значно вищі позиції у цьому рейтингу, як це роблять інші області України», – підсумував Роман Кисленко.