Тільки 6 із 42 депутатів Краматорської міськради не пропустили жодного пленарного засідання

9 Січня 2018

відвідування сесій

Відповідно ст. 20 ч. 3 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», кожен депутат місцевої ради зобов`язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат місцевої ради повідомляє про це особу, яка очолює відповідний орган

Продовжуючи проводити атестацію діяльності депутатів Краматорської міської ради, аналітик ГО «Точка доступу» підбив підсумки щодо відвідування сесій міської ради та засідань постійних комісій. 

У 2016 році, в Краматорській міській ради було проведено 22 пленарних засідання. Провівши аналіз звітів депутатів Краматорської міської ради за 2016 рік, на предмет того, як вони відвідують пленарні засідання, та постійні комісії, можна зробити висновок, що тільки 6 із 42 (14%) депутатів Краматорської міської ради не пропустили жодного пленарного засідання та жодного засідання постійної комісії: Власенко ВалерійМалишев ОлексійРубановський ВікторТітова НадіяШевченко ОлександрШорнікова Олена

Також не пропустили жодного пленарного засідання депутати: Андрєєв ОлегБезсонний АндрійЄрмольченко ОлександрОшурко Денис, проте вони були відсутні на декількох засіданнях постійної комісії. 

Пропустили лише одне пленарне засідання депутати: Бондаренко ВолодимирЗеленський СергійІоффе МихайлоЛузгіна Ольга,Нечволода ЄвгенОльхова ІринаОмельченко ОленаРжавський ВолодимирРубайло ВіталійСкачко ВіталійСоболєва НінаСташкевич ІгорТарасевич Михайло.

Пропустили від 3 до 5 пленарних засідання депутати: Гончаренко ОлександрПридатко Олександр, Разживін МиколаРудаков ОлександрСавченко НаталіяСапетко ІгорТесленко НаталіяШихов Олександр

Варто відмітити, що депутати: Кісліцина Лілія (пропустила 5 пленарних засідань), Купріков Михайло (пропустив 3 пленарних засідання) таТатьянко Андрій (пропустив 3 пленарних засідання), були відсутні на пленарних засіданнях, проте не пропустили жодного засідання постійної комісії.

Більше всіх пропусків по відвідуванню пленарних засідань та засідань постійної комісії серед наступних депутатів Краматорської міської ради: Дика Галина, була відсутня на 6 пленарних засідань та на 6 засідань постійної комісії, Панков Віктор, був відсутній на  7 пленарних засідань та на 11 засідань постійної комісії, Суков Геннадій, був відсутній на 7 пленарних засіданнях та на 10 засіданнях постійної комісії, Тука Володимира, був відсутній на 6 пленарних засіданнях та 7 засіданнях постійної комісії.

На думку Андрія Романенка, координатора Центру громадського контролю «ДІЙ-Краматорськ» депутат повинен брати учать і в пленарних засіданнях і в засідання хпостійних комісій, але закон не регламентує, що депутат міської ради має нести відповідальність за пропуски пленарних засідань та засідань постійнихкомісій.

«Кілька разів виникало запитання до депутатів, які не дуже часто відвідують засідання. Їх позиція дуже проста – в мене велике навантаження на роботі, але я беру участь у діяльності ради бо постійно вивчаю документи й озвучую свою позицію. Найчастіше таку позицію займають лідеріфракцій, які є великими промисловцями. На мій погляд, це досить спірна логіка і депутат повинен брати участь в роботі ради реально, а не віртуально. Якщо ти став депутатом, то повинен розуміти, що це громадське навантаження, що сесія збирається раз на місяць і законом обумовлено, що роботодавці повинні відпускати депутатів брати участь в сесіях і що на сесії може бути сто, двісті, триста питань і ти повинен бути готовий до цього. Більш того, єдиний результат депутатської роботи – рішення. Але вони приймаються виключнопід час сесій та особистим голосуванням депутатів. «Читання документів» це взагалі не про що!», – вважає Андрій Романенко. –«Але особисто для мене, проблема навіть не в тому, що хтось із депутатів не ходить на засідання сесій і засідання комісій. Проблема в тому, що дуже велика кількість депутатів голосують не читаючи рішення. Дуже часто, на наступній сесії після прийняття спірного рішення виникала суперечка і депутати говорили, що ніхто з них за це рішення не голосував.  І це набагато гірше.  Бо для низьки депутатів робота в ради перетворюється на формальне просиджування і натиснення на кнопку», – підсумував координатор Центру громадського контролю «ДІЙ-Краматорськ» А. Романенко.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті  Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає Громадська організація «Точка доступу».