Спостерігачі ОПОРИ на Донеччині зафіксували наліпки з ознаками «чорного піару» на адресу одного із кандидатів

19 Квітня 2019

вибори

18 квітня спостерігачі ОПОРИ виявили у Краматорську Донецької області поліграфічну продукцію, що містить ознаки «чорного піару».  Ці матеріали розміщені на інформаційних дошках, вхідних дверях до під’їздів будинків, що знаходяться на перетині вулиць Румянцева, Маяковського та Героїв Небесної сотні.

На одній із цих наліпок міститься наступний текст «Зе! Команда это: готовность вести страну – туда, куда покажет Коломойский!». Також, на відповідній поліграфії розміщена позначка матеріалу рекламного характеру – велика літера R у кружечку та інформація про так би мовити замовника: Благодійний Фонд «Право народу», село Іршики, Старокостянтинівський район, Хмельницька область, вул. Лісова, буд. 1.

 

 

Зробивши безкоштовний інформаційний запит на сайті Міністерства юстиції, ОПОРА відшукала контакти представника фонду, зазначені у результаті цього запиту. Зателефонувавши по вказаному номеру, слухавку підняв чоловік. На запитання: чи пов’язані ви із благодійним фондом «Право народу», людина зазначила, що це помилка, та не має відношення до цієї організації.

  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.