Результати проведення локального аналізу в громадах: Світлодарськ

2 Березня 2020

Світлодарськ

Виявлення потреб мешканців громади – один із основних аспектів її сталого успішного подальшого розвитку. Тож, нагадуємо, що завершився другий відповідальний етап проекту “Через громадську участь до участі в управлінні громадою”, організованого громадською організацію «Точка доступу». По завершенню освітнього заходу “Локальний аналіз для розвитку громад” учасникам команд було запропоноване домашнє завдання – практичне застосування методів локального аналізу у своїй громаді. Мета завдання полягає у виявленні проблем і потреб громади шляхом застосування методів локального аналізу, які були розглянуті на попередньому тренінгу. Слід окремо зазначити, що більшість команд з цікавістю та відповідальністю поставилися до виконання завдання. Тож, наразі, громадська організація «Точка доступу» розпочинає  серію статей, в яких будуть висвітлені результати локального аналізу в розрізі команд-учасниць проекту. Перший матеріал – детальний звіт-аналіз з виявлення потреб і проблем міста Світлодарськ (Донецька обл.), проведеного учасниками команди.

Застосування методів локального аналізу 

Для розвитку та залучення громадян до активної участі у житті міста Світлодарськ, команди застосовували метод “Висячих питань”, суть якого полягає в опитуванні мешканців із  подальшою обробкою відповідей. Сучасний прозорий метод локального аналізу дозволяє ефективно виявити наявні потреби громади. Їх вирішення спільним шляхом сприяє у майбутньому досягненню успіхів в активній взаємодії представників місцевих влади та громадськості. Детальний аналіз допоможе не тільки виявити низку наявних проблем і питань, а ще й знайти ресурси, раціональні шляхи, скоротивши час на їх вирішення.

Питання, яке було поставлене мешканцям міста Світлодарськ, – “Що потрібно зробити, аби Світлодарськ став кращим?” Для опитування була визначена цільова аудиторія, яку об’єднали у три більш вузькі групи:

·         Молодь віком 12-17 років.

·         Люди середнього віку.

·         Люди поважного віку.

Головним очікуванням групи, за словами активістів, які проводили опитування, було бажання почути від різних вікових груп громади реальні пропозиції та побажання щодо розвитку міста, щоб розуміти, в якому напрямку працювати далі. Для виявлення думки громадян був розроблений наступний механізм дій:

1.    Оголошення про опитування на кожній точці.

2.    Встановлення мотузок для опитування з листками паперу для відповідей.

3.    Подальший збір інформації, наданої в ході опитування мешканцями міста.

4.    Аналіз та обробка отриманої від громадян інформації.

5.    Публікація результатів опитування методом “Висячих питань” на місцевих сайтах та сторінках у соціальних мережах.

За словами заступника голови громадської організації “UA Group” Андрія Полухіна, в процесі опитування виникли труднощі: “Не вийшло організувати третю точку для опитування людей середнього віку. Не були зроблені фото опитування пенсіонерів. Важко було комунікувати між ГО, але допомогли в цьому працівники виконкому.” – прокоментував ситуацію активіст Андрій Полухін. Тож, результати проведення локального аналізу у Світлодарську наступні:

Отримані від двох різних вікових груп результати виявилися схожими, що було неочікувано для організаторів опиту “Висяче питання” в місті Світлодарську.

“І молодь, і люди похилого віку переживають за стан інфраструктури міста. Всі вони пишуть про освітлення та стан будівель в місті. Тільки молодь більше хвилює зовнішній стан будівель, а пенсіонерів – їхній функціонал.” – розповів заступник голови громадської організації “UA Group” Андрій Полухін. Випробувавши на практиці метод локального аналізу “Висячі питання”, учасники команди з міста Світлодарськ зійшлися у думці, що в майбутньому такі опитування хотілося б зробити частішими і більш масштабними.

Громадська організація «Точка доступу» дякує учасникам команди з міста Світлодарськ за активність щодо виконання завдань. Але, що найбільш важливіше, таке відповідальне ставлення громадян і сумісна плідна робота в майбутньому обов’язково можуть забезпечити сталий розвиток міста.

Проєкт «Через громадську участь до участі в управлінні громадою» реалізується в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу