Проводити вибори в ОТГ на Донбасі цілком безпечно – експерт ГО “Точка доступу”

11 Липня 2018

Кисленко

Нещодавно в Міністерстві регіонального розвитку відбулася зустріч за участі представників ЦВК, військово-цивільних адміністрацій Донецької та Луганської областей, а також інших відомств, які є зацікавленими та задіяними в організації виборів. Ця нарада була присвячена призначенню виборів у ОТГ. За підсумками дискусії дійшли згоди вивчати можливість проведення виборів. На ваш погляд, яка ситуація в ОТГ Донецької та Луганської областей, чи можна на даний момент призначати там вибори?

Роман КисленкоНа думку аналітика ГО “Точка доступу” Романа Кисленка, “в умовах децентралізації  було неправильно не запросити на цю нараду представників відповідних територіальних громад, які вирішили приєднатися, щоб вони озвучили рішення та позиції: чим вони керувалися та чого вони хочуть провести вибори. Я вважаю, достатньо правильно було рекомендувати ще раз провести аналіз ситуації. Людське життя та безпековий фактор мають бути найважливішими цінностями в будь-якому суспільстві. Однак однією з функцій військово-цивільних адміністрацій все-таки є призначення і рекомендація проведення виборів, і без їхнього рішення неможливо було зробити подання до ЦВК. Мені здається, вони провели первинний аналіз і вирішили, що там можна проводити вибори. Я не розумію, чому ЦВК сумнівається і вибори ще не призначено.

Громадське радіо: На Донеччині та Луганщині на даний момент утворено відповідно 17 та 13 ОТГ, деякі чиновники стверджують, що ця динаміка є однією з найшвидших у регіонах. Ми знаємо, що вибори в окремих ОТГ на Донеччині відбувалися. Скільки ОТГ подали заявки на проведення виборів?

Роман Кисленко: Загалом є заявка на проведення виборів в 11-ти ОТГ, зараз ЦВК розглядає тільки шість заявок. Я так розумію, інші будуть чекати ще довше. Мені здається, конституційно забезпечити проведення виборів і періодичність переобрання місцевої влади в цих регіонах — це перша необхідність держави. Ми знаємо історію 2015 року, коли не в усіх селах, селищах містах у Донецькій та Луганській областях проводилися  місцеві вибори, не зважаючи на те, що в деяких містах не було передумов їх не проводити — просто так вирішила ВРУ за поданням військово-цивільної адміністрації. Знову ж постає питання: обиралися районні ради, але в декількох селах, містах району не проводилися вибори. Це суперечить Конституції. Обрали повний склад районної ради, однак у Конституції прописано, що має бути пропорційне представлення. Якщо не призначати вибори або не призначити їх там, де це можливо, має місце порушення конституційних норм щодо представлення населення, членів  ОТГ у органах місцевої влади.

Детальніше читайте на Громадському радіо: https://hromadskeradio.org/programs/kyiv-donbas/provodyty-vybory-v-obyednanyh-terytorialnyh-gromadah-na-donbasi-cilkom-bezpechno-analityk