ПРООН допоможе ОТГ на Донеччині та Луганщині розробити стратегії розвитку

31 Серпня 2017

ПРООН в Україні

7 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в Донецькій та Луганській областях  отримають підтримку від Програми розвитку ООН (ПРООН) з розробки та оновлення власних стратегій місцевого соціально-економічного розвитку. Ця ініціатива реалізується рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН за фінансової підтримки Європейського Союзу. Також, завдяки відповідному проекту, група експертів надасть навчально-консультаційний супровід громадам стосовно планування їхнього організаційного розвитку.

 

«Лиманська, Черкаська, Миколаївська, Троїцька, Білокуракінська, Новопсковська та Чмирівська ОТГ увійшли до переліку громад, де будуть працювати експерти, яких ПРООН залучило для виконання вище зазначених робіт. Усі, окрім Новопсковської та Білокуракінської ОТГ, будуть розробляти свої стратегії з нуля, а ці дві громади актуалізують свої вже розроблені стратегії», – зазначив  Максим Філяк, експерт ПРООН із стратегічного планування.

 

«Стратегія – дуже важливий документ для громад, це їхня програма розвитку. Вона сприяє консолідації людей, надає чітке бачення того, яким чином громада буде розвиватись, для яких проектів та ініціатив, в першу чергу, шукатиме ресурси, – акцентував Максим Філяк. – Стратегія сприяє прозорому розподілу коштів, підвищує конкурентоспроможність громади та вказує ключові орієнтири в досягненні спільної мети. Саме стратегія є тим базовим документом для влади, який вона має обов’язково враховувати, розвиваючи громаду. Тому ПРООН, залучаючи фахових спеціалістів, допомагає  об’єднаним територіальним громадам  розробити відповідні стратегії розвитку».

 

Виконавцем проекту «Розроблення стратегій місцевого соціально-економічного розвитку, планів організаційного розвитку органів управління, а також надання навчально-консультаційного супроводу процесу планування організаційного розвитку в 7 ОТГ Луганської та Донецької областей» є консорціум громадських організацій, зокрема Творчий центр ТЦК, Асоціація малих міст України та ГО «Точка доступу».