Прес-конференція «Індекс публічності Краматорської міської ради»

25 Квітня 2018

Прес-конференція  «Індекс публічності Краматорської міської ради»

27 квітня (п’ятниця) 2018 року о 10.00 Громадська організація «Точка Доступу» в Краматорську (вул. Марата, 1, Антикризовий медіа центр) презентуватиме результати п‘ятого вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування.

На прес-конференції буде представлено рейтинг публічності 24 муніципалітетів, а також окремих суб’єктів дослідження – міських голів, виконавчих органів та депутатів міських рад. Окрім цього, експерти проаналізують сильні та слабкі сторони діяльності кожного суб’єкта моніторингу рівня публічності Краматорська у всеукраїнському рейтингу 2017 року.   

Нагадаємо, що у попередні роки найвищі показники відкритості, прозорості та підзвітності демонстрували муніципалітети Івано-Франківська, Луцька, Вінниці та Києва. В Краматорську дане дослідження проводилось вперше, тому будуть обговорюватись рекомендації, як покращити відповідний показник в наступному році. А також, чи є ще в Україні непублічні муніципалітети, чи прогресують міста-лідери та яке місце у рейтингу цьогоріч визначено Краматорську, – розповімо під час прес-конференції 27 квітня (п’ятниця) о 10.00.

Спікери заходу:

  • Кисленко Роман – аналітик громадської організації «Точка Доступу»
  • Ілля Перекрестов – аналітик громадської організації «Точка Доступу»

 

індексДовідково: Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб  місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2017 році вимірювання здійснювалося також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.

Проект реалізовується уже п’ятий рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом проведеної кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2017». З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті  www.publicityindex.org.