Піша екскурсія по Ворохті

15 Червня 2022

Ворохта сповнена контрастів: поряд з типовими гуцульськими забудовами, столітніми віадуками і дерев’яними церквами співіснують супутникові тарілки, а щодня по новому залізничному мосту гуркочуть потяги. Хоча… вони теж певною мірою раритетні.

Запрошуємо на пішу екскурсію по Ворохті, яка стала прихистком для сотень вимушених переселенців. Ворохта до нашого часу зуміла зберегти свій колорит – тут усе нагадує про колишнє життя.

Однією із цікавих місцевих пам’яток є церква Різдва Богородиці, збудована із дерева. Гордість Ворохти — старі австрійські віадуки з кам’яними арками-опорами. Збудували їх у кінці дев’ятнадцятого століття, коли прокладали залізничну колію з Франківська до Рахова. Хто ж не чув про Трампліни? Трамплін збудували ще за Польщі. Тут проводились всесоюзні змагання, а місцеві вихованці формують збірну України. Насправді у Ворохті не один трамплін, їх комплекс. Адже тут не лише тренуються та виступають дорослі спортсмени, але також займаються. Ще одна родзинка –  Костел успіння Пресвятої Діви Марії. У кінці XIX ст. у Ворохті для богослужбових потреб римо-католиків було споруджено дерев’яний Будинок священиків, у якому містилась каплиця для туристів і місцевих мешканців.

Хочете все це побачити на власні очі? Тоді чекаємо на вас 17 червня о 14:00 біля магазину «МІМ» (вул. Данила Галицького 124а). Екскурсія безкоштовна, тривалість біля 2-х годин. Запрошуємо як внутрішньо переміщених осіб так і місцевих жителів, бо хто як не ви, зможете поділитися історіями про вашу громаду. Організатори заходу – громадська організація «Точка доступу» та спілка «Громадські ініціативи України», в рамках проєкту «Соціальна адаптація під час кризи».