Підсумки обговорення під час візиту посла США в Україні до Маріуполя

1 Листопада 2018

Марі Йованович

 «ЦВК призначило перші вибори тільки в одній ОТГ Донецької області, однак громадськості та мешканцям відповідних населених пунктів не зрозумілі чіткі критерії за якими приймаються відповідні рішення про проведення чи не проведення виборів», – на цей факт звернув увагу керівник аналітичного відділу ГО «Точка доступу» Роман Кисленко під час візиту посла США в Україні Марі Йованович. Також було озвучено, що в області спостерігається тенденція до майже повної монополізації місцевої влади представниками великих підприємств, зокрема було зазначено, що така тенденція спостерігається в Маріуполі та Краматорську.

Водночас, в ході зустрічі Роман Кисленко прозповів про місцеві вибори 2015 року в місті Маріуполь, які не відбулись у визначений законодавством день через сукупність певних обставин. «Однак, вибори було назначено на іншу дату та вони відбулись. Відповідно до висновків кампанії громадського спостереження за виборами, не було виявлено порушень, які б могли суттєво вплинути на результат виборів, а, отже, і їх результати є легітимними», – підкреслив Роман Кисленко.

Марі Йованович та Роман КисленкоОстаннє, що обговорили, це загальнополітичну ситуацію в регіоні напередодні виборів Президента України. Поговорили про електоральні настрої та симпатії мешканців Донецької області та про активність в регіоні зі сторони окремих потенційних кандидатів. «В даному регіоні склалися певні традиції голосування, переважно електорат підтримував монолітно одну політичну силу. Однак, військовий конфлікт на Сході Україні змінив ціннісні та електоральні орієнтири мешканців Донецької області, і тому, даний регіон став «цікавим» політикам та політичним силам різного ідеологічного спектру», – підсумував аналітик.