Пароль, або у чому сила цифрового захисту?

8 Червня 2022

Кожного дня ми повинні застосовувати правила цифрової безпеки на практиці, бо для кожного та кожної гаджет сьогодні – це не просто засіб зв‘язку, а ще й часто робочий інструмент. І, звісно, кожен окремий гаджет або ж аккаунт повинен бути захищений від фішингу, випадкового вгадування або інших брутфорс атак 😈

🎯Сила пароля — це функція, що враховує довжину, складність і непередбачуваність. Виникає питання: як поставити надійний цифровий захист від зловмисників? Тож, друзі, скоріше передивіться крутий ефір 📺 та забирайте собі у скарбничку життєво-важливих корисностей практичні поради від справжньої експертки з цифрової безпеки Катерини Жемчужникової:

✅ Для кожного ресурсу та акаунту свій пароль.
✅ Використовуйте не менше 13 символів.
✅ Складайте пароль з малих і великих літер, цифр, спеціальних символів так, аби це не були словарні слова.
✅ Не включайте у пароль особисту інформацію (дату народження, імена родичів, будь-яку інформація, яку можна знайти у Вашому резюме).
✅ Пам’ятайте: простий довгий краще, ніж складний короткий.
✅ Змінюйте негайно у разі підозри щодо зламу (при небезпечній діяльності регулярно).
✅ Не бійтеся менеджерів паролів (паролі в інтернеті зберігаються у вигляді хешів (рандомний набір зашифрованих символів) й трансформувати їх у зворотному напрямку дуже складно).

Страшно цікавий факт☝️ За підсумками 2021 року найпопулярнішими паролями стали qwerty123, qwerty1 і 123456. Також в ТОП-п’ятірку увійшли a11111 і 123456789. Якщо у вас такий пароль, скоріше змінюйте і не треба нехтувати простими правилами цифрової безпеки

Заходи проходять в рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Точка доступу» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу».