ОПОРА на Донеччині спостерігатиме за перебігом виборів й на спеціальних виборчих дільницях

28 Березня 2019

військовослужбовець

28 березня спостерігачі ОПОРИ на Донеччині отримали дозволи вести спостереження за виборами на низці спеціальних виборчих дільниць для голосування в зоні проведення Операції об’єднаних сил.

«До того, як проходитимуть вибори у цих спеціальних дільницях, існує певний суспільний інтерес. Зокрема, у нас про це неодноразово запитували представники міжнародних місій зі спостереження за виборами та журналісти. Відповідно, можливість спостерігати за перебігом голосування та отримувати оперативну інформацію від наших спостерігачів є дуже важливою», – пояснила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Нагадаємо, згідно з постановою ЦВК №554 від 14 березня на території Донецької області створено у виняткових випадках 65 спеціальних виборчих дільниць. Завдяки цьому військовослужбовці, які під час виконання своїх обов’язків перебувають на Донеччині, зможуть 31 березня 2019 року взяти участь у чергових виборах  Президента України. Ці дільниці були створені в зоні проведення Операції об’єднаних сил, саме там, де військові частини знаходяться поза межами населених пунктів, а військові виконують свої бойові завдання та не можуть проголосувати за місцем своєї дислокації.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com