Наскільки активними є депутати Краматорської міськради?

18 Березня 2018

атестація

Атестація депутатів Краматорської міської ради наближається до свого логічного завершення. Вже в кінці березня відбудеться урочисте  нагородження тих обранців, які відповідають критеріям «атестації» та отримали, у підсумку, максимальні оцінки. А поки – пропонуємо вам ознайомитись з результатами, які отримали депутати по критерію «Виступи на сесіях». Відповідний аналіз аналітик ГО «Точка доступу» зробив, спираючись на контент-аналіз протоколів пленарних засідань Краматорської міської ради VII скликання, на предмет того, наскільки місцеві депутати активно виступають на сесіях, беруть учать в обговорені питань, котрі виносяться на сесію. 

«Менш ніж половина депутатського складу (загалом – це 42 депутати) Краматорської міської ради досить активні, а саме 19 з 42 (45%) депутатів виступали або брали участь в обговоренні питань, які виносяться на сесію більш ніж 20 разів», – вважає аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов
    
За весь час, котрий була скликання Краматорська міська рада VII скликання, було проведено 31 сесія.

Найактивнішими депутатами, які виступали більше ніж на 90% проведених сесій, виходячи з протоколів засідань, були 14 осіб. Це Андрєєв Олег, Безсоний Андій, Богдаренко Володимир, Власенко Валерій, Єрмольченко Олександр, Кісліцина Лілія, Купріков Михайло, Ольхова Ірина, Разживін Микола, Ржавський Володимир, Рубановський Віктор, Савченко Наталія, Скачко Віталій, Фоміна Світлана.
 
Всі інші депутати Краматорської міської ради проявляють мінімальну ініціативу в процесі обговорення та виступів на сесіях. Зокрема 20 з 42 (47%) депутатів міської ради обмежились не більше ніж п’ятьма виступами та внесенням доповнень під час засідань Краматорської міської ради за весь період з моменту скликання VII ради. 

Водночас, виходячи з протоколів засідань, в  Краматорській міській раді є депутати, котрі жодного разу не брали слово під час виступів та обговорення на засіданнях. Це Омельченко Олена, Сапетко Ігор та Шевченко Олександр. 
    
Як самі депутати ставляться до необхідності брати слово під час сесій, виносити пропозиції та ініціювати обговорення? З цим питанням команда ГО «Точка доступу» звернулась до представників депутатського корпусу. Так, Андрєєв Олег вважає, що «депутат повинен бути активним і брати участь в обговорені питань, які виносяться на сесію. Під час обговорення будь-яких питань виробляється оптимальна стратегія і тактика вирішення цих проблем. Також, це свідчить про його активну громадянську позицію, зацікавленість розвивати місто». 

На думку Кісліциної Лілії, «виступи і активна позиція депутата, дають змогу донести свою точку зору, а також бачення моїх виборців на актуальні для нашого міста питання. Я не можу говорити за всіх депутатів Краматорської міської ради, але я прийшла до ради саме працювати»,  – акцентувала пані Лілія.

В свою чергу, Єрмольченко Олександр стверджує: «Якщо питання є актуальним для мешканців  мого округу, або відноситься до теми, в якій я компетентний і вона важлива для виборців, я ставлю запитання на сесії для публічного обговорення проблеми і отримання вичерпної інформації як для себе так і для громадян. Що ж стосується депутатів, які менш активні ніж всі інші, то це залежить від багатьох чинників. В першу чергу, на мій погляд, це залежить від характеру депутата і його особистісних якостей. Також активна участь на сесіях пов’язана з неминучим збільшенням публічності депутата з усіма витікаючими наслідками», – підсумував О. Єрмольченко.

Варто звернути увагу, що Ошурко Денис Вікторович є секретарем Краматорської міської ради, проте це не заважає йому ще як і депутату Краматорської міської ради брати активну участь в обговоренні питань, котрі виносяться на сесію.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті  Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає Громадська організація «Точка доступу».