На спецдільницях на території ООС Донецької та Луганської областей проголосувало 30% військового складу

31 Березня 2019

ООС

Станом на 10:00 на території Донецької та Луганської областей всі спеціальні виборчі дільниці для військових відкрились вчасно. Вже проголосувало 30% військового складу.

«Всі 79 спеціальних виборчих дільниць на території Донецької та Луганської областей відкрилися своєчасно, працюють у відповідному режимі, порушень, на даний час немає. Зараз станом на 10 годину вже проголосувало 30 відсотків основного військового складу», – у коментарі ОПОРІ розповів полковник, начальник відділу морально-психологічного збезпечення Об’єднано-командного пунтку Об’єднанних сил Євген Коваленко.

Нагадаємо, згідно з постановою ЦВК №554 від 14 березня на території Донецької та Луганської областей створено у виняткових випадках 79 спеціальних виборчих дільниць. Завдяки цьому військовослужбовці, які під час виконання своїх обов’язків перебувають на Донеччині, зможуть 31 березня 2019 року взяти участь у чергових виборах  Президента України. Ці дільниці були створені в зоні проведення Операції об’єднаних сил, саме там, де військові частини знаходяться поза межами населених пунктів, а військові виконують свої бойові завдання та не можуть проголосувати за місцем своєї дислокації.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА. 

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер