На Донеччині поліція вилучила стопки кольорових копій бюлетенів, заповнених за одного з кандидатів у Президенти

31 Березня 2019

бюлетені

Співробітники Національної поліції у Краматорську виявили та вилучили кілька стопок кольорових копій заповнених бюлетенів із відміткою на користь одного з кандидатів у Президенти.

31 березня, о 13:30 до міського відділу поліції у Краматорську надійшла інформація про нібито замінований автомобіль, який стоїть на перетині вулиць В. Стуса та Двірцевої, неподалік від 22-ої школою.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група і вибухотехніки, периметр навколо автомобіля був огороджений.

У коментарі ОПОРІ прес-офіцер краматорського відділу ГУНП в Донецькій області Валерія Осіпець зазначила:

«Факт замінування не підтвердився, але при перевірці правоохоронці виявили пакет бюлетенів, які мали явні ознаки підробки та були вже заповнені на користь одного з кандидатів у президенти. Поліція перевіряє походження документів та встановлює їх власника. Подію кваліфіковано за ст. 158 Кримінального кодексу України (фальсифікація виборчих документів)», – підкреслила Валерія Осіпець.

 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА. 

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер