На Донеччині ОВК №51 з третьої спроби вдалося провести засідання

26 Червня 2019

овк вибори

У четвер, 20 червня, з третьої спроби ОВК №51 (смт Зайцеве) вдалося провести друге повноважне засідання. Дві попередні спроби були невдалими, оскільки на засідання не збиралася кількість членів ОВК, що необхідна для кворуму та можливості приймати рішення. Таким чином, низка організаційних питань, які потрібні для повноцінного функціонування ОВК, більше двох тижнів були заблоковані неспроможністю приймати рішення через відсутність кворуму на засіданнях ОВК.

У засіданні 20 червня взяли участь 15 з 18 членів ОВК, що дозволило приймати рішення, проте на засіданні затвердили лише графік чергувань та кошторис, кадрові питання залишились відкритими. Зокрема досі не визначено трьох членів ОВК, які здійснюватимуть повноваження на платній основі та не прийнято рішення по залученню технічного персоналу – бухгалтера, системного адміністратора та інших спеціалістів чи технічних працівників.

Як зазначає спостерігачка ОПОРИ, що була присутня на засіданні комісії, розподіл обов’язків та розгляд кандидатур технічного персоналу перенесли на наступне засідання.

Засідання завершилось приблизно о 18 годині, після чого члени ОВК, за словами заcтупниці голови виборчої комісії Ірини Сухіної, залишились для складання протоколу. Вона також повідомила, що складений ОВК протокол голова ОВК відмовився підписувати.

Заступниця голови комісії також повідомила, що кошторис не може бути поданий до ЦВК через невирішені окружною виборчою комісією кадрові питання, зокрема через відсутність бухгалтера.

Відповідно до частини 5 статті 33 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії.

ОПОРА раніше повідомляла, що  ОВК №51, яка у так званій «сірій зоні» (смт Зайцеве, Бахмутського району) неспроможна приймати рішення через те, що на засідання не збирається необхідна для кворуму кількість членів ОВК.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail: nastiona87@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.