На Донеччині ОПОРІ повідомили, що невідомі вводять літніх виборців в оману щодо голосування під час другого туру

21 Квітня 2019

літні люди

Спостерігачам ОПОРИ надійшла інформація, що у Дружківці на Донеччині невідомі люди, перебуваючи на подвір’ї кількох виборчих дільниць розказують виборцям старшого віку, що голосувати треба не за якогось із кандидатів, а проти.

«На подвір’ях ДВК №140804, №140806 та №140807 знаходяться невідомі люди, які  розказують виборцям літнього віку про те, що цього разу, під час другого туру, вони мають голосувати проти кандидата, а не за, як це було раніше. Подібні зміни у голосуванні, за словами цих невідомих, начебто прописані мілким шрифтом на самому бюлетені, та відповідні примітки настільки малі, що їх важко побачити – таку інформацію розказують виборцям ці парубки», – розповіла спостерігачка ОПОРИ.

Дзвінки із такою інформацією надійшли ОПОРІ від виборців округу №49.

«Звертаємо увагу, що згідно з частиною 6 ст. 76 ЗУ «Про вибори Президента України»  у виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку «плюс» («+») або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата на пост Президента України, за якого він голосує. Виборець може голосувати лише за одного кандидата», – роз’яснила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.