На Донеччині ОПОРА зафіксувала пошкоджені носії зовнішньої реклами та «чорний піар» щодо одного з кандидатів у Президенти

16 Березня 2019

Донецька область

У Покровську спостерігачі ОПОРИ виявили пошкоджені сіті-лайти із зображенням Петра Порошенка. В той же час, у Краматорську спостерігачі зафіксували наліпки з ознаками «чорного піару» по відношенню до цього ж кандидата у Президенти.  

Понад 7 пошкоджених сіті-лайтів із написом «Кандидатів багато – Президент один» та зображенням Петра Порошенка зафіксували спостерігачі поблизу будівлі міської ради у Покровську.

В той же час у Краматорську спостерігачі ОПОРИ зафіксували факт розповсюдження наліпок з ознаками «чорного піару», які містять  хештег  #СвинарчуківПорошенка за грати.  Цими наліпками були обклеєні два білборди по вулиці Маяковського (навпроти ТЦ «Амстор») із зображенням кандидата у Президенти України Петра Порошенка.

Нагадаємо, саме цей борд також із зображенням кандидата ще у січні пошкодили невідомі люди, обливши невідомою речовиною червоного кольору.   

 

 

На запитання ОПОРИ стосовно подальших дій представників партії відносно цих двох інцидентів прес-секретарка Донецької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Марія Зирянова зазначила, що ймовірно вони таки будуть звертатись до поліції.

«Думаю, ми все ж таки будемо звертатися до поліції по даним випадках. Обов’язково з’ясуємо всі деталі псування цих рекламних площ, і якщо, дійсно, це все має місце, то ми будемо звертатися до Національної поліції», – зазначила Марія Зирянова.

Згідно з частиною 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск та замовника відповідних матеріалів. У випадку виявлення порушення вказаних норм на підставі ст. 255 КУпАП уповноважені особи органів внутрішніх справ (Національної поліції) складають протокол про порушення частини 2 статті 212-13 КУпАП «Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

Відповідно до частини 5 статті 64 того ж Закону забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України.

Нагадаємо, протягом 2019 року спостерігачі ОПОРИ на Донеччині фіксували пошкодження низки білбордів кандидатів у Президенти Олександра Вілкула та Анатолія Гриценка. А також – народного депутата України Олега Недави.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com