Краматорчанам доступний реєстр приватних інтересів депутатів

27 Червня 2018

Краматорчанам доступний реєстр приватних інтересів депутатів

Цей реєстр містить інформацію про зв’язки депутатів із фізичними та юридичними особами із поясненнями в чому саме мають зв’язок депутати та інші особи. Складання реєстру приватних інтересів місцевих депутатів здійснювалося шляхом узагальнення інформації з декларацій, запитів до відповідних реєстрів, а також завдяки відомостям ресурсу YouControl.

Метою створених відповідного реєстру є надання інформації про приватні інтереси депутатів Краматорської міської ради та підвищення прозорості депутатів в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Ілля Перекрестов

Що стосується врегулювання конфлікту інтересів, то за весь період 7-го скликання Краматорської міської, не було жодного випадку неврегульованого конфлікту інтересів серед депутатів міської ради. Тобто, депутати місцевої ради, стикаючись з конфліктом інтересів при голосуванні або при розгляді питань, публічно заявляють про наявність в них конфлікту інтересів, та не беруть участь у голосуванні.
 

Депутати Краматорської міської ради відповідно закону «Про статус депутатів місцевих рад» здійснюють свої депутатські повноваження на громадських засадах, тобто не отримують зарплату, гонорари та інші виплати. Таким чином на депутатів місцевої ради не поширюється заборона  поєднувати свій мандат з оплачуваною роботою або будь-якою іншою діяльністю. Що стосується депутатів Краматорської міської ради, які працюють на ПАТ «НКМЗ» , які при розгляді питань на сесіях міської ради, пов’язаних з їх основним місцем роботи, робили публічну заяву про потенційний або реальний конфлікт інтересів та брали участь у голосуванні, це не є протиправними діями, оскільки статтею  591 ” Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, передбачено, що депутат міської ради може брати участь у розгляді, підготовці, та прийнятті рішень за умови самостійного публічного оголошення про потенційний або реальний конфлікт інтересів під час засідання на якому розглядається відповідне питання, та про що повинен внестись відповідний запис до протоколу пленарного засідання».