Історія організації

standart image

У 2016 році на мапі громадського сектору Донеччини з’явилась нова неурядова організація – “Точка доступу”. Проте історія виникнення нашої організації розпочалась за десяток років до дати офіційної реєстрації.

До 2016 року (протягом 12 років) команда ГО “Точки доступу” працювала як частина команди Донецького КВУ (ДОО КВУ), що втілювала в життя проекти напрямків “Розвиток потенціалу громадянського суспільства” і “Розвиток місцевого самоврядування”. Після комплексної оцінки діяльності ДОО КВУ у 2013 роци було прийнято стратегічне рішення – створення декількох НУО, що будуть працювати більш ефективно та спеціалізовано в своїх напрямках, та об”єднуючим механізмом буде спільна аналітична діяльність та усталене партнерство, що об”єднане спільними цінностями та цілями. Окупація Донецька дещо загальмувала цей процес, але і в період переїзду та розвитку на нових місцях ми йшли до поставленої мети. В річних звітах ДОО КВУ 2014-2015 років діяльність за напрямками вже структурувлась та формувалась в межах роботи “Точки доступу” та інших майбутніх організацій (“Фабрика думки Донбасс”, “Громадський Холдинг “Група впливу”).

З січня 2016 року стратегічні плани втілились у реальність: у Краматорську запрацював офіс ГО “Точка доступу”.

Наш орієнтир: підтримка розвитку лідерів та лідерок громад сходу України.

Наші пріоритети:

  • Точка Доступу до знань: підтримка і менторство новостворених громадських організацій, надання їм методологічної, тренінгової та експертної допомоги.
  • Точка Доступу live: сталій розвиток НУО та жіттездатних громад.
  • Точка Доступу до можливостей: надання малих грантів для молодих НУО та ініціативних груп громадян.
  • Точка Доступу до змін: захист прав та інтересів жителів регіону через співпрацю з органами державної влади та випрацювання спільних рішень.
  • Точка Доступу до експертного потенціалу: залучення експертів зі всієї країни до участі у публічних заходах регіону.
  • Точка Доступу до послуг: організація і проведення тренінгів для НУО та органів місцевого самоврядування, надання приміщення для проведення заходів.

Наша команда має унікальний досвід, який здобула під час роботи у ДОО  КВУ. Зокрема:

– розроблено та впроваджено більше 60 успішних проектів;

– маємо багаторічний досвід організації та проведення конкурсів малих грантів для громадських організацій та ініціативних груп громадян. В 2016-2017 роках 19 громадським організаціям та ініціативних груп, що працюють в Донецькій та Луганській областях, отримали фінансову підтримку для реалізації своїх ініціатив;

– маючи достатні знання та кваліфікацію,  у 2016 році ми брали активну участь у процесі розробки “Програми регіонального розвитку громадянського суспільства“. Ми стали центром збору, обробки відповідних рекомендацій та пропозицій від організацій громадянського суспільства. В результаті було спрямовано понад 60 пропозицій, більшість з яких були включені до проекту  програми, який пройшов розгляд на колегії ОДА.

– тренери та тренерки ГО “Точка доступу” – досвідчені експерти, які залучаються для проведення навчань  міжнародними програмами;

– ДОО КВУ  багато років була членом загальноукраїнської мережі “Громадські ініціативи України” та логічним продовженням цієї співпраці стало те, що наприкінці 2016 року ГО “Точка доступу» стала однією з організацій засновників Спілки громадських організацій “Громадські ініціативи України”;

– маємо багатий досвід впровадження партнерських проектів як на регіональному так і на загальноукраїнському рівні.

На базі “Точки доступу” створений ресурсний центр, спрямований на розвиток громадського сектору. Один із напрямків його роботи пов’язаний із наданням можливості отримання міні-грантів для громадських організацій та ініціатив.

Команда “Точки доступу” пройшли підготовку за темами “Фандрайзинг”, “Робота зі ЗМІ та комунікаціями”, “Проєктна діяльність”, “Можливості для НУО”, “Взаємодія НУО з Урядом”, тощо. Ми залюбки поділимось своїм досвідом з вами: звертайтесь до нашої команди.

Водночас, ГО “Точка доступу” має затишне та зручне приміщення, яке можна  використовувати для проведення  круглих столів, тренінгів та інших освітніх заходів. Ми вже чекаємо на вас 🙂