Ще у грудні 2021 року виконавчу директорку ГО «Точка Доступу» Анастасію Прокопенко обрали головою Громадської ради при Донецькій обласній державній адміністрації. Склад Громадради був потужним представництвом громадського сектору регіону, всі члени мали амбітні плани щодо спільної діяльності в межах цього дорадчого органу. Після початку повномасштабного російського вторгнення майже всі заплановані активності та заходи у рамках роботи Громадської ради неможливо було втілити. Проте учасники проводили засідання в онлайновому форматі та прагнули бути корисними для області.
Гуманітарна криза стрімко розвивалась у регіоні з лютого 2022 року. Тож більшість членів Громадської ради при ДонОДА об’єднались у Спілку «Все буде добре» та почали реагувати на ургентні запити. Зокрема вони здійснюють моніторинг дотримання прав людини, долучаються до волонтерських ініціатив, допомагають в евакуації, займаються інтеграцією ВПО до приймаючих громад, залучають міжнародні організації для надання гуманітарної допомоги в громадах Донеччини. ГО “Точка доступу” продовжує свою багаторічну активну діяльність в спілках громадських організацій: Громадська Спілка “Громадські ініціативи України” та Громадська Спілка “Мережа хабів громадянського суспільства”. Багато хто зараз каже, що горизонтальні зв’язки допомогли в перші дні повномаштабного вторгнення вистояти та закрити багато актуальних питань (підтримати ЗСУ, розвернути волонтерську підтримку фронту, організувати прийом ВПО). Ми тепер це знаємо на практиці. Наші багаторічні напрацьовані партнерські зв’язки допомагали організувати евакуаційні маршрути, шукати необхідні речі для ТРО та ЗСУ, і просто розуміти, що ми разом виборюємо свою країну і свою незалежність кожен на своєму місці.
