Голови сільрад не бачать явних причин для скасування виборів в ОТГ на Донеччині

13 Листопада 2018

ОТГ

До складу Криворізької сільської об’єднаної територіальної громади на Донеччині мають увійти три сільради: Криворізька, Добропільська та Шилівська. Представники Громадянської мережі ОПОРА запитали голів цих сільських рад, що вони думають з приводу причин для відміни виборів у громаді.

Як зазначила голова Криворізької сільської ради Ріти Удовик, люди не вбачають явних причин для скасування виборів у ОТГ на Донеччині. «Я не знаю, чому ЦВК вирішила відминити проведення виборів у нашій громаді. Обстановка у нас – нормальна. Все спокійно. Ми знаходимось за 60 кілометрів від лінії розмежування, тому і підстав для надмірних хвилювань,  особисто я не бачу», – підкреслила вона.

На думку голови Добропільської сільської ради Анни Павлової, підстав для відміни виборів на Донеччині немає. «Я не бачу підстав, через які необхідно було відміняти вибори. Проте, якщо Донецька обласна державна адміністрація вбачає їх, можливо, їм видніше. Хоча я вважаю, що явних проблем, які б впливали на виборчий процес, немає. У нас тихо, абсолютно спокійно. І я певна, що ми б змогли створити належні умови для організації безпечних виборів», – стверджує вона. – «Ми знаходимось на кордоні з Дніпропетровською областю. Це доволі далеко від лінії розмежування. І, якщо у 2015 році вибори проводились навіть у Шахівській громаді, яка знаходиться набагато ближче до відповідної території, то зараз у нас точно можна було б проводити вибори», – підсумувала Анна Павлова.

Нагадаємо, 1 листопада Центральна виборча комісія на своєму засіданні внесла зміни до постанови про призначення виборів. Таким чином, перші вибори у Криворізькій сільській об’єднаній територіальній та додаткові вибори у Шахівській сільській  об’єднаній територіальній громаді Донецької області не відбудуться. Відповідні дії ЦВК стали несподіванкою та викликали явний подив у людей.

Громадське спостереження за виборами Президента України  на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО “Точка доступу” в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.