Фракційні міграції в Краматорській та Маріупольській міських радах

12 Липня 2020

зміни

У Краматорській та Маріупольській міських радах склади депутатських корпусів за час каденції були доволі стабільними. У першій змін не відбулось взагалі, у другій були замінені два депутати. Такі результати аналізу Громадянської мережі ОПОРА.

 

Переходи по фракціях в Краматорській міській раді

Краматорська міська рада в плані партійності депутатів та їхніх переходів по фракціях виявилася досить стабільною. Склад депутатського корпусу VII скликання згідно з інформацією повторного інформаційного запиту до міської ради не змінився за час каденції.

Заяв про зміну фракцій, груп чи вихід з них від депутатів протягом скликання не надходило. 

Також варто зазначити, що міська рада у відповіді як на перший, так і на повторний інфозапит зазначила, що створення документів, зокрема що містять моніторинг партійності депутатів або їхнього членства у тій чи іншій фракції, причин виходу з фракції, тощо не передбачено Регламентом міської ради.

Отже, станом на 1 квітня 2020 року в Краматорській міській раді сформовано 2 депутатські фракції, 2 депутатські групи, а частина депутатів залишається позафракційними.

Більшість депутатів у складі Краматорської міської ради, а саме 24, серед яких 15 чоловіків та 9 жінок, входять до депутатської групи «Об’єктивний Краматорськ». До цієї групи увійшли всі депутати, які в переліку депутатів Краматорської міської ради зазначені як безпартійні. Але до виборчого списку у 2015 році цих безпартійних депутатів було включено від місцевої організації політичної партії «Опозиційний блок». 

До фракції «Європейська солідарність» увійшли 5 депутатів. Двоє з них, ще з двома депутатами поза цією фракцією утворили депутатську групу «Старе місто».

До фракції Партії пенсіонерів України увійшли 3 депутати.

Позафракційними залишилося 8 депутатів.

Партійне представництво в Краматорській міській раді

Назва партії

Партійність (політична орієнтація)

1.

Безпартійні

34

2.

Партія «Наш край» 

3

3.

«Європейська Солідарність» (раніше «БПП «Солідарність»)

2

4.

Партія пенсіонерів України

3

Безпартійні депутати до виборчого списку в 2015 році були включені від місцевих організацій таких політичних партій: «Опозиційний блок» – 24 особи, «Наш край» – 7 осіб, «Європейська Солідарність» (раніше «БПП «Солідарність») – 3 особи.

Переходи по фракціях в Маріупольській міській раді

Депутатський склад Маріупольської міської ради VII скликання утворений з 54 осіб. З початку виникнення повноважень депутатів всі вони увійшли до трьох депутатських фракцій: «Сила людей» – 5 депутатів, «Опозиційний блок» – 45 депутатів, «Наш край» – 4 депутати.

Депутати Маріупольської міської ради, що змінили фракцію або стали позафракційними – відсутні.

Проте є депутати, які увійшли до складу Маріупольської міської ради після виходу з неї попередників:

Що стосується депутатських груп, то на початок виникнення повноважень депутатів Маріупольської міської ради VII скликання депутатські групи не були створені. А станом на 1 квітня 2020 року ситуація така: