Представники Донецького обласного партійного осередку ВО «Батьківщина» розцінюють інформацію відносно нападу прихильників Юлії Тимошенко на агітаційні намети Петра Порошенка у Маріуполі як прояв недобросовісної боротьби.
«На сторінці прес-секретаря обласного осередку БПП у фейсбуці з’явився допис про те що, нібито сьогодні приблизно о дванадцятій годині дня на агітаційні палатки прихильників Порошенка скоєно напад. При цьому нападники немов би вигукували ім’я Юлії Тимошенко. Пресс-служба Блоку Петра Порошенка поширила інформацію, яку можна вважати провокативною, та такою, що шкодить репутації лідера Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина. Донецький обласний партійний осередок ВО «Батьківщина» офіційно заявляє, що подібні дії носять суто провокативний характер. Партія «Батьківщина» та її лідер Юлія Тимошенко принципово діють лише в рамках діючого законодавства, засуджують будь-які прояви агресії та насильницькі дії. Одночасно, вважаємо, що такі «резонансні» дописи з боку опонентів – прояв недобросовісної боротьби», – йдеться у офіційній заяві на сайті ДОПО ВО «Батьківщина».
У коментарі ОПОРІ, керівник Донецкої обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Олександр Ярошенко зазначив: «Біля керма агітаційного відділу «Солідарності» стоять досить «сумнівні» особистості… Так як рейтинг їхнього кандидата у Маріуполі дорівнює нулю, люди стороною обходять їх намети, ці люди будуть малювати різні сценарії провокацій, схеми підкупу виборців, в тому числі і представлятися нашими однодумцями, давати гроші, фіксувати та писати заяву до міліції. Все ще попереду… Завтра ми почуємо заяви від міліції, і нам покажуть провокаторів, які будуть вказувати на нас, ми вже таке проходили. Зауважте, місцеві сайти, що належать, одному з натхненників підтримки кандидата в президенти, відразу розігнали цю інформацію. Збіг?», – зауважив Олександр Ярошенко.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про вибори Президента України» суб’єктами виборчого процесу є: кандидат на пост Президента України. Згідно ч.1 ст. 58 цього ж Закону до видів передвиборної агітації віднесено встановлення агітаційних наметів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації. Відтак, в залежності від умислу особи, яке вчинила таке діяння, такі дії можуть бути кваліфіковані за статтею 157 Кримінального кодексу України – перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу, при виконанні ними своїх повноважень, поєднане із знищенням чи пошкодженням майна.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
За коментарями звертайтеся:
Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області
тел.: 095766 52 77
e-mail: nastiona87@gmail.com