Донеччина: спостерігачі ОПОРИ повідомляють про порушення під час агітації та мляву активність партій на тлі кандидатів мажоритарників

24 Червня 2019

поліція_спостерігачі опори

Агітаційна кампанія в Донецькій області наразі характеризується невисокою активністю політичних партій на тлі активності з боку зареєстрованих кандидатів-мажоритарників та потенційних кандидатів. Найпоширенішим явищем, пов’язаним з недотриманням виборчих стандартів, є дочасна агітація та поширення друкованих агітаційних матеріалів без належних даних. Про це розповіли представники Громадянської мережі ОПОРА під час пресконференції 21 червня у Краматорську.

У Донецькій області  утворено 12 окружних виборчих комісій, які розпочали свою роботу відповідно до вимог законодавства, члени комісій склали присягу та приступили до роботи.  Протягом  червня  агітаційна кампанія в районі спостереження характеризувалась невисокою активністю. З початку червня зафіксовано факти, які можна класифікувати як дочасну агітацію у вигляді білбордів політичних партій «Європейська Солідарність» і  «Опозиційна платформа – За життя» та високу активність потенційних та зареєстрованих кандидатів в народні депутати.

Координаторка спостереження ОПОРИ за виборами у Донецькій області Анастасія Прокопенко зауважує: «Місцеві партійні структури майже не помітні на локальному рівні, тоді як кандидати-мажоритарники та потенційні кандидати розгортають діяльність, пов’язану з участю у виборах. Кандидати та потенційні кандидати найчастіше використовують формат зустрічей із виборцями, зустрічі з трудовими колективами, рекламу на зовнішніх носіях та PR у соціальних мережах».

На даному етапі найпоширенішим явищем, що містить ознаки порушення є поширення друкованих матеріалів без вихідних даних, тобто передбачених частиною 7 статті 69 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» відомостей про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Щодо виявлених ОПОРОЮ низки таких випадків спостерігачі повідомили поліцію.

Типовою проблемою для окружних виборчих комісій є проблема з кадрами. ОВК повідомляють, що на початку роботи були проблеми з бухгалтерами та системними адміністраторами. Проблему з кворумом на засіданнях в окружних виборчих комісіях пов’язують з сезоном відпусток та тим, що вибори є позачерговими, тобто у суб’єктів подання кандидатур до складу ОВК було недостатньо часу на відбір і належну підготовку кадрів. «Так, наприклад, ОВК №51 двічі не змогла провести два заплановані засідання через неявку частини членів комісії й, відповідно, відсутність кворуму. У складі комісії є частина людей, які мешкають за межами Донецької області»,розповіла Анастасія Прокопенко.

Про роль поліції під час виборів та взаємодію з громадськістю розповів запрошений на прес-конференцію начальник ГУНП в Донецькій області Микола Семенишин. Зокрема, він повідомив про те, що розгорнута цілодобова робота ситуаційного центру на базі Головного управління Національної поліції в Донецькій області, який реагує на повідомлення про порушення в інтернеті та соцмережах. Зокрема, штаб фахівців по роботі з інформацією здійснює моніторинг ЗМІ та інтернет-видань на предмет звернень або згадок щодо виборчої кампанії.

«Під час проведення виборчої кампанії організація роботи буде здійснюватися по трьох напрямках. В першу чергу, це організація забезпечення публічної безпеки на виборчих дільницях, організація публічної безпеки та порядку на блокпостах Донецької області. Також ми посилюємо слідчо-оперативну групу: для цього був створений дієвий  резерв, аби негайно реагувати на всі звернення про правопорушення», – зазначив він.

За коментарями звертайтеся:
Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail: nastiona87@gmail.com