Донеччина: ОПОРА тричі зверталась до поліції щодо розміщення у будівлях органів місцевого самоврядування агітаційних матеріалів

17 Лютого 2019

лиманська міська рада

Станом на 17 лютого спостерігачі ОПОРИ в Донецькій області тричі звертались до поліції із заявами про адміністративне порушення за фактами розміщення агітаційних матеріалів у будівлях органів місцевого самоврядування Лиману, Костянтинівки та села Іверське Олександрівського району.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували на фасаді будівлі Лиманської міської ради два плакати «Ми – Україна. Сильна армія – запорука миру! Петро Порошенко» та «Ми – Україна. Помісна церква – запорука незалежності! Петро Порошенко». Спостерігач викликав поліцію, яка склала протокол про відповідне правопорушення.

лиман 1

лиман 2

 

8 лютого у селі Іверське Олександрівського району спостерігач ОПОРИ виявив у коридорі сільської ради журнал «Собор» з ознаками агітації за чинного Президента та кандидата у Президенти України Петра Порошенка. Працівники сільської ради відмовилися давати будь-які коментарі стосовно появи цих матеріалів у приміщені.

олександров район

олександров район 2

 

Водночас 7 лютого у Костянтинівці, в будівлі міської ради, ОПОРА виявила примірники газети політичної сили БПП «Солідарність» зі згадкою кандидата у Президенти Петра Порошенка. Спостерігач викликав поліцію, яка і зафіксувала даний факт. Як пояснила чергова Костянтинівської міської ради у коментарі представнику ОПОРИ, десяток газет приніс якийсь чоловік, кинув на стіл і пішов.

константиновка 1

константиновка 2

 

 

«Відповідна друкована продукція з ознаками порушення вимог щодо розміщення агітації лежала у будівлі міської ради, і ніхто не звертав на цей факт уваги. Аби подібні випадки не траплялись, ми і звертаємось до Національної поліції, інформуємо співробітників правоохоронних органів про відповідні порушення», – зазначила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Як зазначив у коментарі радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк, подібні факти кваліфікуються як адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з ч. 21 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com