Депутатів Краматорської міської ради чекає безперервний та комплексний моніторинг

20 Серпня 2018

атестація

Протягом нового циклу кампанії «Атестації» місцевих депутатів, команда аналітиків громадської організації «Точка доступу» проведе комплексну оцінку персональної діяльності депутатів  Краматорської міської ради та постійно інформуватиме громадськість про результати ініціативи.  Нагадаємо, в березні поточного року двоє краматорських депутатів здобули відзнаки, отримавши максимальні оцінки за критеріями атестації та експертного опитування, а  п’ятеро – подяки від ГО «Точка доступу» за відкритість та співпрацю в рамках проекту.

Також, завдяки кампанії, депутати отримають персональні оцінки, які супроводжуватимуться рекомендаціями для підвищення відповідності своєї діяльності вимогам законодавства та стандартам підзвітності і прозорості, а жителі Краматорська – більше знатимуть про те, як депутати виконують свої обов’язки та, в кінцевому рахунку, матимуть об’єктивну інформацію про активність своїх депутатів напередодні виборів 2020 року. Для виборців протягом двох найближчих років будуть оновлені вже існуючі мапи депутатських приймалень краматорських депутатів.

індекс

«Одним із основних завдань громадянського суспільства є оцінка діяльності влади на різних рівнях. Тому проект «Атестації» дає змогу якісно покращити, на основі здійсненної оцінки, роботу депутатського корпусу. Так як депутати представляють інтереси громади та мають дотримуватись принципів відкритості, доброчесності та підзвітності в своїй роботі. Подібні ініціативи сприяють підвищенню рівня локальної демократії та обізнаності громадян», – вважає керівник аналітичного відділу  ГО «Точка доступу» Роман Кисленко. 

В рамках кампанії діяльність кожного депутата оцінюється за комплексом показників, виражених в простій шкалі від 1 до 5 балів, які охоплюють увесь комплекс депутатської діяльності та піддаються об’єктивній оцінці: відкритість виборцям, прозорість діяльності та робота у складі ради, запобігання корупції і підзвітність громаді. Найкращі депутати за результатами оцінки отримують почесні відзнаки.

«Ми орієнтуємось на позитивні зміни. Тому, перш ніж розпочати атестацію, обов’язково направимо деталі про критерії оцінки роботи депутатів, аби вони могли, покращити свою діяльність. Та у підсумку, покращити оцінки в порівнянні з минулорічними результатами», – розказав Ілля Перекрестов, аналітик проекту.   

Ініціатива з «Атестації» депутатів місцевих рад започаткована Одеською обласною організацією ВГО КВУ та реалізується в партнерстві з ГО ОПОРА Львів, ГМ ОПОРА Рівне, ГО «Точка доступу», Черкаською обласною організацією КВУ, ГО «Інститут Громадської Експертизи», Причорноморським центром політичних та соціальних досліджень, ГО «Хмельницька ініціатива», ГО «Центр Політичних Студій», ОПОРА Харків, Центром Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу, ГО «Центр громадської активності «Результат», ГО «Агентство економічного розвитку», Антикорупційною платформою «Інтегріті ЮА», ГО «Асоціація Політичних Наук», ГО «Полтавська платформа», ГО «Агенція міських ініціатив».