У заході взяли участь Олексій Орловський, директор Програми «Демократія і належне врядування» МФ «Відродження», Галина Пасічник, заступник начальника управління соціальних гарантій-начальник соціальної підтримки ВПО Івано-Франківської ОДА, а також представники Отинійської, Надвірнянської, Ворохтянської та інших громад Івано-Франківщини та інших громад України. Зокрема до обговорень долучилися представники органів місцевого самоврядування, місцевих консультативно-дорадчих органів, у тому числі молодіжних рад та нещодавно створених рад ВПО.

Олексій Орловський, директор Програми «Демократія і належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження», розпочав захід вітальним словом, підкресливши значимість спільних зусиль для створення більш інклюзивного середовища.

Юлія Житінська, координаторка проєкту «Партнерство заради рівних можливостей: співпраця з громадою для інтеграції ВПО», поділилася метою та результатами проєкту, відзначивши важливість співпраці в процесі створення умов для розвитку та інтеграції ВПО у громади. Розповідаючи про перебіг проєкту, координаторка зауважила, що першим етапом було проведення детального аналізу нормативно-правових актів та сайтів органів місцевого самоврядування Отинійської, Надвірнянської та Ворохтянської громад. Далі експерти розробили для них необхідні рекомендації та провели низку консультацій щодо використання інструментів локальної демократії та залучення ВПО до процесів прийняття рішень. Під час наступного етапу було проведення низки освітніх тренінгів для представників органів місцевого самоврядування, місцевих жителів, у тому числі, ВПО. Окрім надання корисної інформації, досвіду, порад експертів та розʼяснення механізмів та законодавчого регулювання інструментів участі, усі учасники мали змогу побудувати діалог та знайти точки дотику у подальшій співпраці. Так, під час проєкту у громадах створили робочі групи, проводилися зустрічі, і така робота вже має свої позитивні результати.
Саме про законодавчі ініціативи, а також про кроки, які ведуть до сильної місцевої демократії, розповів Роман Кисленко, аналітик ГО «Точка доступу». Галина Пасічник, заступник начальника управління соціальних гарантій-начальник соціальної підтримки ВПО Івано-Франківської ОДА, звернула увагу на активність регіональних структур у створенні умов для інтеграції ВПО у громади регіону. Голова молодіжної ради при Івано-Франківській ОДА, Світлана Івасишин, розповіла, як відбувається залучення молоді, в тому числі, ВПО, до активного життя в регіоні через використання інструментів громадської участі.

Ключовим моментом став обмін досвідом та ідеями щодо інтеграції ВПО у громади, який відбувався під час обговорень. Під час події, що стала підсумковою у проєкті «Партнерство заради рівних можливостей: співпраця з громадою для інтеграції ВПО», були представлені інфографіки щодо інструментів локальної демократії у громадах. Учасники та учасниці поділилися власними історіями успіху та планами на майбутнє для подальшого розвитку співпраці у громадах.
Завершальним акордом круглого столу стало підтвердження готовності до подальшої співпраці та виконання запланованих заходів для інтеграції ВПО у громади. Цей захід є лише початком шляху до створення більш інклюзивного суспільства, де кожен має рівні можливості та права. Команда ГО «Точка доступу» продовжує
| Матеріал підготовлено за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження». |
